Do czego jest Ampicillin Pro Suspensione? Inna nazwa leku: AMPICILLINUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Ampicillin Pro Suspensione

Nazwa międzynarodowa dla Ampicillin Pro Suspensione: AMPICILLINUM

Lek Ampicillin Pro Suspensione informacje: Ampicylina należy do grupy penicylin półsyntetycznych. Działa bakteriobójczo na różne bakterie (ma tzw. szerokie spektrum działania). Jest unieczynniana przez penicylinazę tj. enzym produkowany przez niektóre bakterie.
Ampicillin Pro Suspensione dawkowanie: Używa się jej przy zakażeniach wywołanych przez bakterie wrażliwe na lek, np. zakażeniach przewodu pokarmowego (zapaleniu pęcherzyka żółciowego, czerwonce bakteryjnej), dróg moczowych, dróg oddechowych, gardła, zakażeniach skóry, zapaleniach opon mózgowo-rdzeniowych, zakażeniu płodu, rzeżączce.
Ampicillin Pro Suspensione metoda: W ciężkich stanach przygotowuje się roztwory do wstrzyknięć dożylnych lub domięśniowych - lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie!
Ampicillin Pro Suspensione poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin lub Cefalosporyn. O tym, że chorujesz na choroby nerek i wątroby lub na jedną z tych chorób. O tym, że chorowałeś lub chorujesz na choroby alergiczne, takie jak np. astma, katar sienny. O tym, że chorujesz na cukrzycę (możliwość fałszywych oznaczeń cukru w moczu). Powiadom lekarza jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych jednocześnie, zwłaszcza gdy są to: Allopurinol, Probenecyd, środki antykoncepcyjne.
Nie korzystaj z Ampicillin Pro Suspensione w przypadku: Antybiotyków z grupy Tetracyklin - zmniejszają one skuteczność bakteriobójczego działania leku.
Ampicillin Pro Suspensione skutki uboczne: Mogą wystąpić odczyny alergiczne łagodne: świąd, wysypka skórna, gorączka, oraz groźne dla życia, w postaci wstrząsu. Nudności i wymioty. Gdyby powyższe objawy nasilały się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Ampicillin Pro Suspensione: Zmęczenie, bóle głowy i klatki piersiowej.
Wygląd Ampicillin Pro Suspensione opakowanie: granulat do przygotowania zawiesiny

Informacje AMPICILLINUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Ampicillin Pro Suspensione, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Ampicillin Pro Suspensione, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.