Do czego jest Anadin Dla Dzieci? Inna nazwa leku: PARACETAMOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Anadin Dla Dzieci

Nazwa międzynarodowa dla Anadin Dla Dzieci: PARACETAMOLUM

Lek Anadin Dla Dzieci informacje: Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo.
Anadin Dla Dzieci dawkowanie: Lek stosowany jest w zwalczaniu gorączki, w leczeniu bólów, obrzęków, zaczerwienienia, drętwienia stawów, bólów mięśni i kości różnego pochodzenia oraz bólów głowy. W leczeniu stanów przeziębienia i grypy.
Anadin Dla Dzieci metoda: Lek przyjmowany jest doustnie. Dzieci: średnio 10-15 mg/kg masy ciała/dawkę jednorazowo lub w stałych odstępach czasu, nie częściej niż co 4 godziny. Nie należy przekraczać dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała/dobę. Najczęściej (zalecenia producenta): do 9 lat (do 30 kg) jednorazowo 300-500 mg do 1500 mg na dobę, do 12 lat (do 40 kg) jednorazowo 400-600 mg do 2000 mg na dobę, powyżej 40 kg wagi dawkowanie jak dla dorosłych. W chorobach nowotworowych 10-12 mg/kg masy ciała co 4 godziny nie przekraczając dawki dobowej 65 mg/kg masy ciała. Nie podawać dzieciom dłużej niż 3 dni bez konsultacji z lekarzem. Dokładne dawkowanie każdego preparatu znajduje się na dołączonej do niego ulotce!
Anadin Dla Dzieci poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. O chorobie nerek lub wątroby. O chorobie krwi. O tym, że chorujesz na cukrzycę. Poinformuj lekarza o innych lekach zażywanych w tym samym czasie. Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).
Nie korzystaj z Anadin Dla Dzieci w przypadku:
Anadin Dla Dzieci skutki uboczne: Nudności, wymioty. Reakcja alergiczna w postaci wysypki skórnej. Uszkodzenie krwi.
Inne skutki uboczne Anadin Dla Dzieci: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu). Zapalenia trzustki.
Wygląd Anadin Dla Dzieci opakowanie: tabletki do ssania

Informacje PARACETAMOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Anadin Dla Dzieci, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Anadin Dla Dzieci, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.