Do czego jest Ascofer? Inna nazwa leku: FERROSI GLUCONAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Ascofer

Nazwa międzynarodowa dla Ascofer: FERROSI GLUCONAS

Lek Ascofer informacje: Jest to lek zawierający glukonian żelaza II.
Ascofer dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu niedokrwistości, w stanach niedoboru żelaza oraz po przebytych chorobach zakaźnych. Stosuje się go również ze wskazań lekarskich w czasie ciąży oraz w okresie karmienia dziecka piersią. Stosowany bez wyraźnego zalecenia lekarskiego może szkodzić.
Ascofer metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej co 8 godzin, po spożyciu posiłku . Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Ascofer poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na niedokrwistość hemolityczną. O tym, że masz stan zapalny przewodu pokarmowego. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Ascofer w przypadku:
Ascofer skutki uboczne: Nudności, wymioty, biegunka lub zaparcie. Wzrost ciśnienia tętniczego. Przyspieszone bicie serca. Jeżeli powyższe działania niepożądane nie ustępują, a wręcz nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Ascofer: Zaostrzenie objawów choroby wrzodowej.
Wygląd Ascofer opakowanie: drażetki

Informacje FERROSI GLUCONAS zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Ascofer, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Ascofer, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.