Do czego jest Atrovent? Inna nazwa leku: IPRATROPII BROMIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Atrovent

Nazwa międzynarodowa dla Atrovent: IPRATROPII BROMIDUM

Lek Atrovent informacje: Lek działa na receptory w drzewie oskrzelowym, powodując rozkurcz mięśni oskrzeli (ułatwia oddychanie).
Atrovent dawkowanie: Lek stosowany jest w dychawicy oskrzelowej, w chorobach dróg oddechowych, objawiających się zwężeniem ich światła. Stosuje się również do rozszerzania dróg oddechowym przed stosowaniem innych leków w aerozolu, w celu ich lepszego przedostawania się do drzewa oskrzelowego.
Atrovent metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Przyjmuj dokładnie ustalone dawki. Nie stosuj aerozolu częściej, niż zalecił Ci lekarz. Po dwóch kolejnych inhalacjach nie stosuj następnej wcześniej niż po 4 godzinach. Przed naciśnięciem inhalatora weź głęboki wdech i po naciśnięciu wstrzymaj oddech przez kilka sekund. Pamiętaj ! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki! Płyn używany jest do inhalacji.
Atrovent poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na serce. O tym, że chorujesz na jaskrę. O tym, że masz kłopoty w oddawaniu moczu, związane z powiększeniem gruczołu krokowego. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie w pierwszych trzech miesiącach jej trwania), a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Atrovent w przypadku:
Atrovent skutki uboczne: Bicia serca, niepokój, zaczerwienienie skóry. Uczucie suchości w jamie ustnej i w gardle. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Atrovent:
Wygląd Atrovent opakowanie: płyn, aerozol

Informacje IPRATROPII BROMIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw A .

Dodaj opinię o Atrovent, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Atrovent, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.