Do czego jest Efloran? Inna nazwa leku: METRONIDAZOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Efloran

Nazwa międzynarodowa dla Efloran: METRONIDAZOLUM

Lek Efloran informacje: Lek działa niszcząco na bakterie beztlenowe i pierwotniaki, hamując syntezę białek tych pasożytów.
Efloran dawkowanie: Lek w postaci iniekcji stosuje się w leczeniu ciężkich zakażeń pierwotniakami: pełzakiem czerwonki (ameboza), lamblią i rzęsistkiem pochwowym oraz w leczeniu zakażenia bakteriami beztlenowymi. Ponadto stosowany jest zapobiegawczo w okresie okołooperacyjnym podczas zabiegów chirurgicznych.
Efloran metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.
Efloran poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. O tym, że masz chorobę krwi. O chorobie układu nerwowego. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania), a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Efloran w przypadku: Napojów alkoholowych.
Efloran skutki uboczne: Nudności, wymioty, bóle brzucha, biegunka lub zaparcia oraz utrata apetytu. Bóle i zawroty głowy. Suchość w jamie ustnej, zaparcie. Gdy powyższe niepożądane dolegliwości nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Efloran: Metaliczny smak w ustach. Ciemniejszą barwę moczu. Powyższe dolegliwości ustępują zwykle po odstawieniu leku.
Wygląd Efloran opakowanie: roztwór

Informacje METRONIDAZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw E .

Dodaj opinię o Efloran, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Efloran, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.