Do czego jest Fluarix? Inna nazwa leku: INFLUENZA, PURIFIED ANTIGEN. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Fluarix

Nazwa międzynarodowa dla Fluarix: INFLUENZA, PURIFIED ANTIGEN

Lek Fluarix informacje: Preparat jest szczepionką przeciwko grypie, zawierającą oczyszczone podjednostki szczepów wirusów grypy rekomendowanych na dany sezon przez Światową Organizację Zdrowia i Komisję Wspólnoty Europejskiej.
Fluarix dawkowanie: Stosuje się ją w celu zapobiegania infekcjom wirusem grypy u dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Ponadto szczepionka zalecana jest u osób szczególnie narażonych na infekcje, jak osoby starsze (powyżej 60 roku życia) oraz cierpiące na następujące schorzenia: Choroby układu krążenia, Choroby metaboliczne (cukrzyca), Mukowiscydoza, Przewlekłe choroby układu oddechowego, Przewlekła niewydolność nerek, Wrodzony lub nabyty niedobór odporności. Ponadto szczepienie jest zalecane osobom o zwiększonym ryzyku zakażenia ze względu na wykonywany zawód, np. personelowi medycznemu. Preparat należy podawać przed rozpoczęciem sezonu epidemicznego, który w naszym kraju przypada na przełom jesienno-zimowy oraz zimowo-wiosenny.
Fluarix metoda: Skonsultuj się z lekarzem przed zamierzonym szczepieniem. Szczepionkę powinien podawać wykwalifikowany personel medyczny. Zwykle podaje się: Dorosłym i dzieciom powyżej 6 lat - 1 dawkę (0,5 ml) Dzieciom od 7 miesiąca do 3 roku życia - 2 dawki po 0,25ml w odstępie 4-6 tygodni. Dzieciom w wieku od 4 do 6 lat - 1- 2 dawki po 0,5 ml w odstępie 4 do 6 tygodni. Jeśli dzieci były szczepione uprzednio, wystarczy jedna dawka szczepionki (odpowiednio 0,25 lub 0,5 ml). Preparat podawany jest domięśniwo lub podskórnie w ramię. Tak jak w przypadku innych szczepionek, szczepienie należy odłożyć u osób z chorobami przebiegającymi z wysoką gorączką.
Fluarix poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na białko jaja kurzego. O tym, że jesteś w ciąży.
Nie korzystaj z Fluarix w przypadku:
Fluarix skutki uboczne: Odczyny w miejscu podania: zaczerwienienie, ból, wysięk, obrzęk, stwardnienie. Gorączka, złe samopoczucie, dreszcze, zmęczenie, ból głowy, pocenie. Objawy te z reguły ustępują samoistnie w okresie dwóch dni od szczepienia.
Inne skutki uboczne Fluarix: Bardzo rzadko mogą wystąpić drgawki, nerwobóle, przejściowa małopłytkowość. Odczyny alergiczne przechodzące we wstrząs występują bardzo rzadko.
Wygląd Fluarix opakowanie: zawiesina do wstrzykiwań

Informacje INFLUENZA, PURIFIED ANTIGEN zastosowanie w Słownik lekarstw F .

Dodaj opinię o Fluarix, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Fluarix, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.