Do czego jest Lipostat? Inna nazwa leku: PRAVASTATINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Lipostat

Nazwa międzynarodowa dla Lipostat: PRAVASTATINUM

Lek Lipostat informacje: Obniża stężenie cholesterolu całkowitego w surowicy krwi, zapobiega rozwojowi i powikłaniom miażdżycy. Powoduje również obniżenie poziomu trójglicerydów oraz wzrost poziomu HDL-cholesterolu.
Lipostat dawkowanie: W leczeniu hipercholesterolemii pierwotnej, w hipercholestrolemii z hipertriglicerydemią, jeżeli podstawowym schorzeniem jest hipercholesterolemia, gdy leczenie dietetyczne okazało się niewystarczające. W chorobie wieńcowej z zaburzeniami lipidowymi
Lipostat metoda: Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek najczęściej przyjmuje się raz na dobę, wieczorem. Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia powinno się stosować standardową dietę obniżającą poziom cholesterolu. W trakcie leczenia należy wykonywać okresowe oznaczenia poziomu lipidów w surowicy i modyfikować dawkę.
Lipostat poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na nerki lub wątrobę. O nadwrażliwości na ten lek. O tym, że chorujesz na rodzinną hiperholesterolemię. O tym, że spożywasz znaczne ilości alkoholu. O tym, że chorujesz na miopatię. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Lipostat w przypadku:
Lipostat skutki uboczne: Niestrawność i nudności. Zgaga. Bezsenność. Zaburzenia czucia. Biegunki lub zaparcia. Świąd i wysypki skórne.
Inne skutki uboczne Lipostat: Wzdęcia i bóle brzucha. Podwyższenie poziomu enzymów wątrobowych (aminotransferaz) w surowicy, które jest zwykle łagodne i przemijające. Gorączkę. Bóle mięśniowe. Bóle zamostkowe. Osłabienie.
Wygląd Lipostat opakowanie: tabletki

Informacje PRAVASTATINUM zastosowanie w Słownik lekarstw L .

Dodaj opinię o Lipostat, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Lipostat, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.