Do czego jest Loratadyna? Inna nazwa leku: LORATADINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Loratadyna

Nazwa międzynarodowa dla Loratadyna: LORATADINUM

Lek Loratadyna informacje: Lek działa przeciwalergicznie, nie dopuszczając do działania substancji, która uwalnia się w organizmie w czasie reakcji alergicznych (histaminy).
Loratadyna dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu sezonowego i całorocznego nieżytu nosa na tle alergicznym, kataru siennego i pokrzywki.
Loratadyna metoda: Przyjmuj lek w dawce i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Najczęściej stosowany jest w jednej dawce, najlepiej rano, po śniadaniu . Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki! NIE NALEŻY STOSOWAĆ LEKU U DZIECI DO 6 ROKU ŻYCIA.
Loratadyna poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Loratadyna w przypadku: Napojów alkoholowych.
Loratadyna skutki uboczne: Nudności. Bóle i zawroty głowy. Uczucie zmęczenia. Powyższe niepożądane dolegliwości mogą nie występować lub być słabo nasilone i przemijające. Gdyby jednak się nasilały, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Loratadyna:
Wygląd Loratadyna opakowanie: tabletki

Informacje LORATADINUM zastosowanie w Słownik lekarstw L .

Dodaj opinię o Loratadyna, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Loratadyna, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.