Do czego jest Losec? Inna nazwa leku: OMEPRAZOLUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest przez.

Czy pomocne?

Lek Losec

Nazwa międzynarodowa dla Losec: OMEPRAZOLUM

Lek Losec informacje: Lek hamuje wytwarzanie kwasu solnego przez komórki żołądka, hamując w ten sposób wydzielanie soku żołądkowego. Lek chroni błonę śluzową żołądka przed działaniem nadmiernej ilości soków trawiennych, które mogą być przyczyną choroby wrzodowej.
Losec dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapalenia przełyku wywołanego zarzucaniem treści żołądkowej do przełyku, oraz w zespole Zollinger-Ellisona.
Losec metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Zwykle stosuje się lek doustnie, w jednej dawce, rano, popijając niewielką ilością płynu, przez 2-4 tygodnie w chorobie wrzodowej dwunastnicy oraz przez 4-8 tygodni w chorobie wrzodowej żołądka i zwracaniu treści żołądkowej do przełyku (refluksie). Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Losec poinformuj lekarza: Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Losec w przypadku:
Losec skutki uboczne: Nudności, bóle głowy, wzdęcia, biegunki lub zaparcia, odczyny skórne, nadwrażliwość na światło słoneczne. Dolegliwości te występują rzadko i tylko u nielicznej grupy pacjentów. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Losec:
Wygląd Losec opakowanie: liofilizat i rozp. do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań, liofilizat do sporządzania roztworu do wlewów, kapsułki

Informacje OMEPRAZOLUM zastosowanie w Słownik lekarstw L .

Dodaj opinię o Losec, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Losec, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.