Do czego jest Manti Forte? Inna nazwa leku: ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Manti Forte

Nazwa międzynarodowa dla Manti Forte: ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM

Lek Manti Forte informacje: Są to leki zobojętniające sok żołądkowy. Wiążą kwas solny w żołądku. Jednoczesna obecność magnezu i glinu powoduje, że nie wykazują działania zapierającego.
Manti Forte dawkowanie: Leki stosowane są w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz stanów zapalnych śluzówki żołądka i nadkwaśności soku żołądkowego i związanych z nią dolegliwości, takich jak: zgaga, wzdęcia, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność.
Manti Forte metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz prowadzący. Najczęściej lek stosuje się co 6 lub co 8 godzin, 1-2 godziny po posiłku i przed snem. Tabletki należy ssać lub rozkruszyć i popić niewielką ilością płynu.
Manti Forte poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub cukrzycę. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Manti Forte w przypadku: Antybiotyków z grupy Tetracyklin.
Manti Forte skutki uboczne: Nudności, zaburzenia żołądkowe, zaparcia, biegunki.
Inne skutki uboczne Manti Forte: Przy długotrwałym stosowaniu może dojść do zbyt niskiego poziomu fosforu w organizmie. Przy niedostatecznej sprawności funkcji nerek, może dochodzić do kumulacji magnezu w organizmie i związanego z tym niekorzystnego wpływu na mózg.
Wygląd Manti Forte opakowanie: zawiesina, tabletki do ssania

Informacje ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw M .

Dodaj opinię o Manti Forte, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Manti Forte, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.