Do czego jest Saridon? Inna nazwa leku: PARACETAMOLUM + PROPYPHENAZONUM + COFFEINUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Saridon

Nazwa międzynarodowa dla Saridon: PARACETAMOLUM + PROPYPHENAZONUM + COFFEINUM

Lek Saridon informacje: Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Propyfenazon oprócz działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego posiada dodatkowo działanie przeciwzapalne. Dodatek kofeiny pomaga zwalczać bóle głowy i dodatkowo powoduje poprawę samopoczucia.
Saridon dawkowanie: W stanach gorączkowych, przeziębieniach, grypie, zapaleniach gardła, migdałków podniebiennych W zwalczaniu bólów różnego pochodzenia (kości, stawów, mięśni, zębów, zatok, uszu, korzonkowych, miesiączkowych), a zwłaszcza głowy. Może być stosowany u chorych, u których przyjmowanie salicylanów jest przeciwwskazane. Paracetamol jest zalecany przez WHO do w zwalczania bólów w chorobach nowotworowych.
Saridon metoda: Doraźnie 1 tabletkę. Podczas dlugotrwałej terapii zwyczaj podajemy 1 tabletkę 3-4 razy dziennie po posiłku. Należy zachować ostrożność przy podawaniu w czasie ciąży (szczególnie w I trymestrze) Ze względu na zawartość kofeiny nie należy stosować u dzieci .
Saridon poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na serce lub nadciśnienie. O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. O chorobie nerek lub wątroby. O chorobie krwi. O tym, że chorujesz na cukrzycę, astmę lub chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy. Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli jest to pierwszy trymestr jej trwania).
Nie korzystaj z Saridon w przypadku:
Saridon skutki uboczne: Nudności, wymioty. Reakcja alergiczna w postaci: wysypki skórnej, rumienia, zapalenia skóry, plamicy barwnikowej Zmiany w obrazie morfologicznym krwi.
Inne skutki uboczne Saridon: Uszkodzenia wątroby i nerek (przy długim stosowaniu). Zapalenia trzustki. Propyfenazon również może powodować zmiany w obrazie morfologicznym krwi, a dodatkowo obrzęki i wstrząs. W przypadku dodatku kofeiny - wzmożona drażliwość, objawy nerwicy lękowej kołatanie serca (przy długotrwałym stosowaniu lub przedawkowaniu).
Wygląd Saridon opakowanie: tabletki

Informacje PARACETAMOLUM + PROPYPHENAZONUM + COFFEINUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Saridon, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Saridon, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.