Do czego jest Sectral? Inna nazwa leku: ACEBUTOLOLI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Sectral

Nazwa międzynarodowa dla Sectral: ACEBUTOLOLI HYDROCHLORIDUM

Lek Sectral informacje: Lek ten należy do grupy tzw. beta-blokerów. Oznacza to, że blokuje pewne miejsca w sercu (receptory beta-adrenergiczne), powodując tym samym zwolnienie i umiarowienie akcji serca. Obniża ciśnienie tętnicze krwi.
Sectral dawkowanie: W leczeniu niemiarowości akcji serca różnego pochodzenia. W leczeniu nadciśnienia tętniczego średniego i dużego stopnia. W leczeniu choroby niedokrwiennej serca (dusznicy bolesnej).
Sectral metoda: Dawka i częstotliwość przyjmowania leku jest ustalana przez lekarza prowadzącego. Lek przyjmuje się doustnie. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Sectral poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na dychawicę oskrzelową (astmę). O tym, że chorujesz na serce. O tym, że chorujesz na nerki. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz (zwłaszcza gdy przyjmujesz inne leki nasercowe).
Nie korzystaj z Sectral w przypadku: Cordaronu. Inhibitorów MAO (Deprenyl, Jumex, Nardil, Parnate, Segan, Selerin, Selenor).
Sectral skutki uboczne: Wykwity skórne. Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niestrawność, biegunka). Ogólne osłabienie. Gdy powyższe dolegliwości nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Sectral: Spadek ciśnienia krwi. Zwolnienie akcji serca. Obniżenie poziomu cukru we krwi.
Wygląd Sectral opakowanie: tabletki powlekane

Informacje ACEBUTOLOLI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Sectral, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Sectral, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.