Do czego jest Septrin? Inna nazwa leku: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM.

Czy pomocne?

Lek Septrin

Nazwa międzynarodowa dla Septrin: CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM)

Lek Septrin informacje: Lek wykazuje szerokie działanie bakteriobójcze na wiele gatunków bakterii. Każdy ze składników leku hamuje aktywność enzymów niezbędnych w życiu bakterii.
Septrin dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń dróg moczowych i nerek (zapalenie pęcherza moczowego, cewki moczowej, nerek), zakażeń dróg oddechowych (szczególnie zapalenia, płuc wywołanego przez Pneumocystis carinii, tzw. pneumocystozy). Stosowany jest również w leczeniu zakażeń przewodu pokarmowego, wywołanych Salmonellą i Shigellą, zakażeń skóry; w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, zapalenia wsierdzia, gruczołu krokowego i innych.
Septrin metoda: Dawkę i częstotliwość zażywania leku ustala lekarz. Zwykle lek stosowany jest co 12 godzin, po spożyciu posiłku . U dzieci stosujemy lek w różnych dawkach w zależności od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Lek w postaci wlewów dożylnych i injekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Septrin poinformuj lekarza: O tym, że cierpisz na choroby serca. O tym, że jesteś uczulony na ten lek lub inne leki z grupy Sulfonamidów (np. Amidoksal, Sulfadiazin, Urenil, Sulfaguanidynę). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że jesteś w ciąży. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Septrin w przypadku:
Septrin skutki uboczne: Nudności, wymioty. Wysypka skórna, zapalenie języka. Bóle i zawroty głowy. Uczucie senności. Gdyby powyższe dolegliwości nasilały się, skontaktuj się z lekarzem. Gdy zaobserwujesz wysypkę skórną, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Septrin:
Wygląd Septrin opakowanie: koncentrat do sporzadzenia roztworu do wlewów, zawiesina, tabletki

Informacje CO-TRIMOXAZOLUM (SULFAMETHOXAZOLUM + TRIMETHOPRIMUM) zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Septrin, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Septrin, opinie i komentarze 1
    • 29 maja 2017

    Septrin nie działa, za małe dawkowanie i bez skutku