Do czego jest Seronil? Inna nazwa leku: FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Seronil

Nazwa międzynarodowa dla Seronil: FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM

Lek Seronil informacje: Lek wykazuje działanie przeciwdepresyjne poprzez wpływ na przekaźniki między komórkami w układzie nerwowym.
Seronil dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu chorób psychicznych oraz stanów depresyjnych z zahamowaniem psychoruchowym w przebiegu różnych chorób. Znalazł również zastosowanie w leczeniu bulimii -- przez łagodzenie objawów "wilczego" głodu.
Seronil metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek przyjmuje się w czasie głównych posiłków 1 lub 3 razy w zależności od ustalonej przez lekarza częstotliwości przyjmowania leku. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Seronil poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na lek. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Seronil w przypadku:
Seronil skutki uboczne: Osłabienie, gorączka. Osłabienie apetytu, mdłości, wymioty, biegunki, uczucie suchości w jamie ustnej. Bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, nadmierna senność, męczliwość, drżenia, uczucie duszności, niepokój. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Seronil: Wysypkę na skórze i inne reakcje alergiczne -- jest to sygnał do zaprzestania przyjmowania leku i skontaktowania się z lekarzem. Drgawki -- należy przerwać stosowanie leku i skontaktować się z lekarzem.
Wygląd Seronil opakowanie: kapsułki, tabletki powlekane

Informacje FLUOXETINI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Seronil, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Seronil, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.