Do czego jest Simet-al? Inna nazwa leku: ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Simet-al

Nazwa międzynarodowa dla Simet-al: ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM

Lek Simet-al informacje: Są to leki zobojętniające sok żołądkowy. Wiążą kwas solny w żołądku. Jednoczesna obecność magnezu i glinu powoduje, że nie wykazują działania zapierającego.
Simet-al dawkowanie: Leki stosowane są w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy oraz stanów zapalnych śluzówki żołądka i nadkwaśności soku żołądkowego i związanych z nią dolegliwości, takich jak: zgaga, wzdęcia, uczucie pełności, nudności, odbijanie się, niestrawność.
Simet-al metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz prowadzący. Najczęściej lek stosuje się co 6 lub co 8 godzin, 1-2 godziny po posiłku i przed snem.
Simet-al poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub cukrzycę. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Simet-al w przypadku: Antybiotyków z grupy Tetracyklin.
Simet-al skutki uboczne: Nudności, zaburzenia żołądkowe, zaparcia, biegunki.
Inne skutki uboczne Simet-al: Przy długotrwałym stosowaniu może dojść do zbyt niskiego poziomu fosforu w organizmie. Przy niedostatecznej sprawności funkcji nerek, może dochodzić do kumulacji magnezu w organizmie i związanego z tym niekorzystnego wpływu na mózg.
Wygląd Simet-al opakowanie: tabletki do ssania

Informacje ALUMINII HYDROXIDUM + MAGNESII HYDROXIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Simet-al, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Simet-al, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.