Do czego jest Siofor 500? Inna nazwa leku: METFORMINI HYDROCHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Siofor 500

Nazwa międzynarodowa dla Siofor 500: METFORMINI HYDROCHLORIDUM

Lek Siofor 500 informacje: Pobudza pobieranie glukozy przez mięśnie i komórki tłuszczowe. Nasila działanie insuliny wydzielanej przez trzustkę. Zmniejsza stężenie cholesterolu i trójglicerydów we krwi.
Siofor 500 dawkowanie: Lek stosowany jest u dorosłych w leczeniu cukrzycy niezależnej od insuliny, często w połączeniu z innymi lekami, także z insuliną. Ma zastosowanie przede wszystkim u chorych otyłych i z zaburzeniami gospodarki lipidowej.
Siofor 500 metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, na podstawie wyników badań stężenia glukozy we krwi i w moczu. Lek przyjmuje się w czasie posiłku lub po nim . Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Siofor 500 poinformuj lekarza: O aktualnych lub przebytych chorobach nerek i wątroby. O zauważonych objawach ubocznych po zastosowaniu leku. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Siofor 500 w przypadku: Alkoholu.
Siofor 500 skutki uboczne: Nudności, wymioty, biegunka.
Inne skutki uboczne Siofor 500:
Wygląd Siofor 500 opakowanie: tabletki powlekane

Informacje METFORMINI HYDROCHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Siofor 500, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Siofor 500, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.