Do czego jest Siraliden? Inna nazwa leku: NITROFURANTOINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Siraliden

Nazwa międzynarodowa dla Siraliden: NITROFURANTOINUM

Lek Siraliden informacje: Lek działa niszcząco na niektóre gatunki bakterii w drogach moczowych.
Siraliden dawkowanie: Lek ma zastosowanie w leczeniu zakażeń układu moczowego.
Siraliden metoda: Lek stosowany jest najczęściej doustnie, w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Zwykle stosuje się go 3 razy na dobę (co 8 godzin), po spożyciu posiłku , popijając szkalanką wody lub innego płynu. Przyjmuj dokładnie ustaloną dawkę. Jeżeli lekarz zaleci Ci np. przyjmowanie leku co 6 godzin, stosuj się dokładnie do tych zaleceń. Pamiętaj! Nawet jeżeli zapomisz zażyć lek na czas, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Siraliden poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. O tym, że oddajesz małe ilości moczu. O tym, że masz niewydolność nerek. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Poinformuj lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie w pierwszych trzech miesiącach jej trwania), a także gdy karmisz dziecko piersią.
Nie korzystaj z Siraliden w przypadku: Alkoholu
Siraliden skutki uboczne: Nudności, wymioty, utrata apetytu, biegunka. Działania te powinny ustąpić po pierwszych dniach stosowania leku. Jeżeli nie ustąpią lub wręcz się nasilą, skontaktuj się z lekarzem. Bóle i zawroty głowy. Wysypka skórna na tle alergicznym. Ogólne osłabienie, bóle w prawym boku, zażółcenie powłok skórnych, zmianę zabarwienia stolca i moczu. Gdy powyższe działania niepożądane nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem. Niedokrwistość. Powyższe działania ustępują zwykle po odstawieniu leku.
Inne skutki uboczne Siraliden:
Wygląd Siraliden opakowanie: zawiesina

Informacje NITROFURANTOINUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Siraliden, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Siraliden, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.