Do czego jest Smecta? Inna nazwa leku: SMECTA. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Smecta

Nazwa międzynarodowa dla Smecta: SMECTA

Lek Smecta informacje: Jest to lek o działaniu przeciwbiegunkowym. Wykazuje właściwości powlekające błonę śluzową przewodu pokarmowego, działa ochronnie na śluzówkę poprzez izolowanie jej od działania kwasu solnego i innych substancji drażniących.
Smecta dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu stanów biegunkowych u dzieci i dorosłych, przewlekłych stanów biegunkowych u dorosłych. Lek znalazł również zastosowanie w objawowym leczeniu bólów towarzyszących chorobom przewodu pokarmowego.
Smecta metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Zwykle stosuje się u dorosłych 3-4 saszetki dziennie. U dzieci do ukończenia 1 roku życia podaje się 1 torebkę dziennie w dwóch równych porcjach. Od 1 do 2 roku życia: 1 torebkę 2 razy dziennie. Od 3 roku życia: 1 torebkę 3 razy dziennie. Przed użyciem należy przygotować jednorodną zawiesinę poprzez wsypanie proszku do płynu i dokładne wymieszanie. Zawartość torebki można rozpuścić w 1/2 lub 1/4 szklanki przegotowanej letniej wody albo wymieszać z półpłynnymi produktami żywnościowymi, papkami dla dzieci czy np. utłuczonymi ziemniakami. W leczeniu biegunki lek najkorzystniej jest przyjmować między posiłkami, w zapaleniu przełyku -- po posiłkach, w zapaleniu okrężnicy -- przed posiłkami.
Smecta poinformuj lekarza:
Nie korzystaj z Smecta w przypadku:
Smecta skutki uboczne: Zaparcie (rzadko).
Inne skutki uboczne Smecta:
Wygląd Smecta opakowanie: proszek do przygotowania zawiesiny

Informacje SMECTA zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Smecta, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Smecta, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.