Do czego jest Solcoseryl? Inna nazwa leku: SOLCOSERYL. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Solcoseryl

Nazwa międzynarodowa dla Solcoseryl: SOLCOSERYL

Lek Solcoseryl informacje: Lek przyspiesza gojenie się ran, ułatwia powstawanie nowego nabłonka. Zmniejsza bolesność rany i obrzęk wokół rany. Poprawia odżywianie komórek sąsiadujących z komórkami uszkodzonymi.
Solcoseryl dawkowanie: Lek stosuje się w owrzodzeniach skóry powstałych wskutek: zastoju żylnego ("żylaki"), zmian w tętnicach, odleżyn i uszkodzeń skóry. Stosuje się go również w oparzeniach i urazach oka, w zapaleniu dziąseł, w ranach po usunieciu zęba oraz przy uszkodzeniach dziąseł, związanych z noszeniem protezy zębowej.
Solcoseryl metoda: Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek stosowany jest w różny sposób w zależności od rodzaju i miejsca schorzenia. Przy owrzodzeniach podudzi: należy najpierw oczyścić ranę solą fizjologiczną lub przegotowaną wodą. Następnie na owrzodzenie należy nałożyć żel, a dookoła maść. Najkorzystniej jest w ciągu dnia pozostawić nasmarowaną żelem ranę bez opatrunku, a na noc po ponownym nasmarowaniu zawinąć jałowym opatrunkiem. Leczenie takie w przypadku cięższych owrzodzeń należy kontynuować przez co najmniej 5 tygodni. Dentystyczną pastę przylegającą nakładać cienką warstwą na chore miejsca, najlepiej po posiłku i przed snem. Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.
Solcoseryl poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na ten lek. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Solcoseryl w przypadku:
Solcoseryl skutki uboczne: Przemijające uczucie pieczenia w okolicy rany.
Inne skutki uboczne Solcoseryl:
Wygląd Solcoseryl opakowanie: maść, pasta, żel, żel do oczu, roztwór do wstrzykiwań

Informacje SOLCOSERYL zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Solcoseryl, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Solcoseryl, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.