Do czego jest Solu-decortin H 250? Inna nazwa leku: PREDNISOLONUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Solu-decortin H 250

Nazwa międzynarodowa dla Solu-decortin H 250: PREDNISOLONUM

Lek Solu-decortin H 250 informacje: Prednizon należy do grupy hormonów zwanych glikokortykosteroidami. Jest produkowany w laboratoriach farmaceutycznych. Działa silnie przeciwzapalnie i przeciwuczuleniowo. Łatwo się wchłania z przewodu pokarmowego.
Solu-decortin H 250 dawkowanie: Lek w postaci iniekcji ma zastosowanie: w stanach nagłych takich jak obrzęk mózgu, osłona zabiegów neurochirurgicznych bezpośrednie zagrożenie życia: wstrząs anafilaktyczny, ostre odczyny uczuleniowe, choroba posurowicza, stan astmatyczny, ostre zapalenia dróg oddechowych z ich niedrożnoścą uogólnione zakażenia o ciężkim przebiegu z powikłaniami krążeniowymi i mózgowymi leczenie stanów wymagających kortykoterapii, a w szczególności gdy niemożliwe jest podanie leku doustnie lub wymagane są jego duże dawki
Solu-decortin H 250 metoda: Lek w postaci iniekcji podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny!
Solu-decortin H 250 poinformuj lekarza: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na gruźlicę. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na chorobę nadciśnieniową. O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na kamicę nerkową lub inne choroby nerek. O tym, że wykryto u Ciebie jaskrę (choroba oczu), zakażenia grzybicze skóry, oczu, odbytu. O tym, że stwierdzono u Ciebie chorobę zwaną miastenia, charakteryzującą się uogólnioną męczliwością mięśni. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie.
Nie korzystaj z Solu-decortin H 250 w przypadku: Napojów alkoholowych. Leków z grupy salicylanów, np. Aspiryny, Polopiryny.
Solu-decortin H 250 skutki uboczne: Zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Osłabienie siły mięśniowej. Owrzodzenia błony śluzowej żołądka i dwunastnicy.
Inne skutki uboczne Solu-decortin H 250: Nudności i wymioty. Wzmożony apetyt i przyrost wagi ciała. Zaburzenia miesiączkowania u kobiet. Gorsze gojenie się ran.
Wygląd Solu-decortin H 250 opakowanie: liofilizat do iniekcji

Informacje PREDNISOLONUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Solu-decortin H 250, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Solu-decortin H 250, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.