Do czego jest Sorbifer Durules? Inna nazwa leku: FERROSI SULFAS. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Sorbifer Durules

Nazwa międzynarodowa dla Sorbifer Durules: FERROSI SULFAS

Lek Sorbifer Durules informacje: Jest to lek o działaniu poprawiającym tworzenie krwi poprzez dostarczenie żelaza; leczy niektóre postacie niedokrwistości. Lek ma działanie krwiotwórcze.
Sorbifer Durules dawkowanie: Lek stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu niedokrwistości spowodowanej niedostateczną ilością żelaza we krwi.
Sorbifer Durules metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Przyjmuj go między posiłkami, popijając wodą . Na godzinę przed spożyciem leku nie spożywaj produktów mlecznych. W razie dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego spożywaj lek w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu. U dzieci stosuje się inne dawki (inne w zapobieganiu, a inne w leczeniu). Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Sorbifer Durules poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że chorujesz na choroby, których przebieg związany jest z zaburzeniem przemiany żelaza. O tym, że chorujesz na niedokrwistość hemolityczną. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Sorbifer Durules w przypadku:
Sorbifer Durules skutki uboczne: Nudności, wymioty. Biegunka lub zaparcia oraz czarna barwa stolca.
Inne skutki uboczne Sorbifer Durules:
Wygląd Sorbifer Durules opakowanie: tabletki powlekane

Informacje FERROSI SULFAS zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Sorbifer Durules, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Sorbifer Durules, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.