Do czego jest Sorbonit Prolongatum? Inna nazwa leku: ISOSORBIDI DINITRAS. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Sorbonit Prolongatum

Nazwa międzynarodowa dla Sorbonit Prolongatum: ISOSORBIDI DINITRAS

Lek Sorbonit Prolongatum informacje: Lek działa rozkurczająco na mięśnie naczyń krwionośnych, doprowadzając do ich rozszerzania. Lek łagodzi ból serca, który wywołany jest skurczem naczyń i niedostatecznym dostarczaniem substancji odżywczych (głównie tlenu) do mięśnia sercowego.
Sorbonit Prolongatum dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu choroby niedokrwiennej serca, dusznicy bolesnej, niewydolności układu krążenia oraz nadciśnienia płucnego.
Sorbonit Prolongatum metoda: Lek jest stosowany w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza. Postacie leku o przedłużonym uwalnianiu stosuje się zwykle 1-2 razy dziennie po 1 tabletce. W leczeniu przewlekłym lek przyjmuje się zwykle podczas posiłku. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Sorbonit Prolongatum poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na ten lek. O tym, że chorujesz na jaskrę. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Sorbonit Prolongatum w przypadku: Alkoholu.
Sorbonit Prolongatum skutki uboczne: Ból głowy (silny zwłaszcza na początku leczenia). Nudności, wymioty. Obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, co może wyrazić się osłabieniem, sennością czy nawet omdleniem. Zaczerwienienie skóry, wysypka na skórze. Wszystkie powyższe objawy mają na ogół charakter przejściowy i najczęściej stopniowo zanikają w miarę przystosowania organizmu do obecności w nim leku. Gdyby jednak nie ustępowały, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Sorbonit Prolongatum: Uczucie szybkiego bicia serca. Zwolnienie czynności serca. Osłabienie i niepokój.
Wygląd Sorbonit Prolongatum opakowanie: tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Informacje ISOSORBIDI DINITRAS zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Sorbonit Prolongatum, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Sorbonit Prolongatum, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.