Do czego jest Sotalex? Inna nazwa leku: SOTALOLI HYDROHLORIDUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Sotalex

Nazwa międzynarodowa dla Sotalex: SOTALOLI HYDROHLORIDUM

Lek Sotalex informacje: Lek działa poprzez blokowanie receptorów beta. Dzięki temu powoduje zwolnienie akcji serca, spadek ciśnienia tętniczego krwi, przywraca prawidłowy rytm serca w określonych zaburzeniach. Zmniejsza zużycie tlenu przez mięsień sercowy, działa silnie antyarytmicznie.
Sotalex dawkowanie: Lek stosuje się w różnego rodzaju zaburzeniach rytmu serca pochodzenia komorowego jak i nadkomorowego.
Sotalex metoda: Lek stosuje się wyłącznie na zlecenie lekarza i dawkuje zgodnie z jego zaleceniem. Lek w postaci doustnej należy przyjmować przed posiłkami. UWAGA! Nigdy nie odstawiaj leku nagle, należy to robić stopniowo pod kontrolą lekarza! Lek w postaci iniekcji może być podawany jedynie przez wykwalifikowany personel medyczny.
Sotalex poinformuj lekarza: O tym, że jesteś lub możesz być w ciąży. O tym, że karmisz piersią. O chorobie serca (o przebytym zawale serca). O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że chorujesz na choroby płuc (astma oskrzelowa, przewlekłe zapalenie oskrzeli). O wszelkich alergiach. O tym, że chorujesz na łuszczycę. O tym, że przyjmujesz leki przeciwdepresyjne. O tym, że chorujesz na choroby nerek.
Nie korzystaj z Sotalex w przypadku:
Sotalex skutki uboczne: Uczucie zmęczenia, zawroty głowy. Uczucie oszołomienia. Spadek ciśnienia tętniczego krwi. Zbyt wolna akcja serca. Mrowienie lub bóle kończyn. Stany spastyczne oskrzeli.
Inne skutki uboczne Sotalex: Zaburzenia snu. Depresję. Uczucie suchości w jamie ustnej. Zbyt szybką akcję serca. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Zaburzenia potencji. Zmniejszenie stężenia glukozy w surowicy krwi.
Wygląd Sotalex opakowanie: roztwór do iniekcji, tabletki

Informacje SOTALOLI HYDROHLORIDUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Sotalex, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Sotalex, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.