Do czego jest Spironolacton 50 Stada? Inna nazwa leku: SPIRONOLACTONUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Spironolacton 50 Stada

Nazwa międzynarodowa dla Spironolacton 50 Stada: SPIRONOLACTONUM

Lek Spironolacton 50 Stada informacje: Lek wywołuje zwiększone wydalanie wody i sodu przez nerki, a zatrzymanie potasu w organizmie. Powoduje to większe wydalanie moczu i zmniejszenie ilości płynu zatrzymanego w organizmie człowieka, w konsekwencji może obniżać tętno i ciśnienie tętnicze krwi.
Spironolacton 50 Stada dawkowanie: Lek stosowany jest przy leczeniu obrzęków spowodowanych niewydolnym działaniem serca, nerek lub wątroby. Przy leczeniu nadciśnienia tętniczego
Spironolacton 50 Stada metoda: Lek przyjmuje się doustnie. Lek przyjmujemy w czasie posiłku lub zaraz po jego spożyciu w dawkach i z częstotliwością ustaloną przez lekarza, najczęściej raz dziennie. Ściśle przestrzegaj dawki zaleconej przez lekarza. Pamiętaj! Jeżeli zapomnisz zażyć lek w odpowiednim czasie, nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki!
Spironolacton 50 Stada poinformuj lekarza: O chorobie nerek. O tym, że chorujesz na cukrzycę i na dnę moczanową (podagrę). Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub podejrzewasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Spironolacton 50 Stada w przypadku: Preparatów zawierających potas. Aspiryny (Polopiryny). Napojów alkoholowych.
Spironolacton 50 Stada skutki uboczne: Bolesność piersi u kobiet lub powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn (ginekomastia). Częste oddawanie moczu, które ustępuje po kilku tygodniach używania leku. Osłabienie mięśni, nieregularne bicie serca, uczucie zmęczenia. Zaburzenia miesiączkowania. Gdy powyższe dolegliwości staną się dokuczliwe, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Spironolacton 50 Stada: Senność. Nudności, wymioty, utratę apetytu. Uczucie suchości w jamie ustnej. Bóle głowy. Wysypkę na skórze.
Wygląd Spironolacton 50 Stada opakowanie: kapsułki

Informacje SPIRONOLACTONUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Spironolacton 50 Stada, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Spironolacton 50 Stada, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.