Do czego jest Stediril 30? Inna nazwa leku: ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Stediril 30

Nazwa międzynarodowa dla Stediril 30: ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM

Lek Stediril 30 informacje: Lek złożony o działaniu zbliżonym do naturalnych żeńskich hormonów pęcherzykowych "estrogenów".
Stediril 30 dawkowanie: Lek stosowany jest w hormonalnym zapobieganiu ciąży oraz niektórych zaburzeniach funkcji gruczołów wydzielających hormony płciowe.
Stediril 30 metoda: W zapobieganiu ciąży stosuj 1 dawkę dziennie przez 21 dni (pierwszą w 5 dniu od początku krwawienia miesięcznego). Następnie po 7 dniach przerwy, powtarzaj taki sam 21 dniowy cykl tak długo, jak chcesz stosować antykoncepcję. Najlepiej jest przyjmować lek o zbliżonej porze każdego dnia. Nie wolno stosować leku bez uprzedniego badania lekarskiego i uzyskania dokładnych zaleceń lekarskich. Jeżeli zapomnisz przyjąć lek, następnego dnia zażyj go rano i wieczorem. Pamiętaj! Nigdy nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet jeżeli zapomnisz zażyć lek na czas!
Stediril 30 poinformuj lekarza: O tym, że chorujesz na niewydolność krążenia. O tym, że masz chorą na wątrobę lub nerki albo oba narządy jednocześnie. O tym, że miewasz dolegliwości ze strony pęcherzyka żółciowego. O tym, że chorujesz na przewlekłe zapalenie jelita grubego. O tym, że stwierdzono u Ciebie zmiany guzowate w piersi. O tym, że chorujesz na cukrzycę. O tym, że masz nadciśnienie tętnicze znacznego stopnia. O tym, że przebyłaś zakrzepowe zapalenie żył oraz zaburzenia krzepnięcia krwi. O tym, że przebyłaś w czasie ciąży żółtaczkę lub zatrucie ciążowe. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś w ciąży lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie stosujesz.
Nie korzystaj z Stediril 30 w przypadku: Alkoholu.
Stediril 30 skutki uboczne: Tkliwość i powiększenie piersi. Bóle głowy. Nudności i wzdęcia w okresie okołomiesiączkowym. Powyższe niepożądane działania ustępują zwykle po kilku stosowanych cyklach. Gdyby działania te utrzymywały się i stawały się dokuczliwe oraz w razie występowania krwawień międzymiesiączkowych, skontaktuj się z lekarzem. Bóle oczu przy używaniu szkieł kontaktowych.
Inne skutki uboczne Stediril 30: Stany zwiększonej krzepliwości krwi. Może powodować uszkodzenie wątroby. Przyrost wagi ciała. Wyjątkowo rzadko: -- zwiększa występowanie nowotworów macicy i piersi, -- pląsawicę, objawy tocznia rumieniowatego rozsianego.
Wygląd Stediril 30 opakowanie: drażetki

Informacje ETHINYLESTRADIOLUM + LEVONORGESTRELUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Stediril 30, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Stediril 30, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.