Do czego jest Sumamed Forte? Inna nazwa leku: AZITHROMYCINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Sumamed Forte

Nazwa międzynarodowa dla Sumamed Forte: AZITHROMYCINUM

Lek Sumamed Forte informacje: Jest to antybiotyk należący do azalidów -- strukturą przypomina leki z grupy makrolidów (takich jak np. erytromycyna). Wykazuje działanie bakteriobójcze na wiele różnych szczepów drobnoustrojów.
Sumamed Forte dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu zakażeń górnych dróg oddechowych, takich jak: zapalenie gardła, migdałków, ostre zapalenie ucha środkowego i zatok obocznych nosa; zakażeń dolnych dróg oddechowych, takich jak: zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc oraz w leczeniu zakażeń skóry, takich jak: róża, liszajec. Lek znalazł również zastosowanie w leczeniu zapalenia cewki moczowej i szyjki macicy wywołanych zakażeniem rzeżączką.
Sumamed Forte metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek przyjmuje się raz na dobę, zwykle nie krócej niż przez 5 dni. Należy zażyć go co najmniej 1 godzinę przed lub dwie godziny po posiłku . Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Sumamed Forte poinformuj lekarza: O tym, że stwierdzono u Ciebie uczulenie na antybiotyki z grupy makrolidów (np. Erytromycynę, Davercin). Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Sumamed Forte w przypadku:
Sumamed Forte skutki uboczne: Występują rzadko. Mogą pojawić się: nudności, biegunka, bóle brzucha oraz bardzo rzadko wymioty i wzdęcia brzucha. Może pojawić się wysypka skórna. Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Sumamed Forte:
Wygląd Sumamed Forte opakowanie: syrop

Informacje AZITHROMYCINUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Sumamed Forte, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Sumamed Forte, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.