Do czego jest Surgam? Inna nazwa leku: ACIDUM TIAPROFENICUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Surgam

Nazwa międzynarodowa dla Surgam: ACIDUM TIAPROFENICUM

Lek Surgam informacje: Lek działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo; dzięki temu należy do leków przeciwreumatycznych.
Surgam dawkowanie: Lek stosowany jest w leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, stanów zapalnych w układzie ruchu na tle przeciążeniowym czy pourazowym, stanów zapalnych tkanek miękkich, w leczeniu zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa.
Surgam metoda: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz prowadzący. Lek stosowany jest w dwóch dawkach, co 12 godzin. Nie stosuje się leku u dzieci. Lek w postaci iniekcji może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki nawet wówczas, gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Surgam poinformuj lekarza: O tym, że chorowałeś lub chorujesz na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy. O tym, że jesteś uczuleny na ten lek, na aspirynę i inne leki przeciwzapalne. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży oraz gdy karmisz dziecko piersią. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz.
Nie korzystaj z Surgam w przypadku:
Surgam skutki uboczne: Nudności, bóle brzucha, wzdęcia, biegunka lub zaparcie, niestrawność, osłabienie apetytu, zgaga, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej i żołądka, krwawienia z przewodu pokarmowego. Bóle głowy, uczucie senności, nadwrażliwość na światło (rzadko). Wysypki o charakterze uczuleniowym na skórze, pokrzywka, swędzenie skóry, łysienie (bardzo rzadko). Gdy powyższe dolegliwości wystąpią i nasilają się, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Surgam:
Wygląd Surgam opakowanie: liofilizat i rozp. do sporządzenia roztworu do wstrzykiwań, tabletki, czopki doodbytnicze

Informacje ACIDUM TIAPROFENICUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Surgam, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Surgam, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.