Do czego jest Syntarpen? Inna nazwa leku: CLOXACILLINUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym jest.

Czy pomocne?

Lek Syntarpen

Nazwa międzynarodowa dla Syntarpen: CLOXACILLINUM

Lek Syntarpen informacje: Lek należy do grupy syntetycznych Penicylin odpornych na niszczące działanie penicylinazy tj. enzymu wytwarzanego przez niektóre bakterie. Jest również odporna na działanie kwasu solnego żołądka. Dlatego też może być stosowana doustnie.
Syntarpen dawkowanie: Stosowana w leczeniu wywołanych przez bakterie zakażeń: gardła, uszu, krtani, w zakażeniach układu moczowego, zapaleniach płuc, zakażeniach skóry, kości, zakażonych ranach po oparzeniach.
Syntarpen metoda: Doustnie lek przyjmuje się 4 razy dziennie w kapsułkach, na 1 godzinę przed posiłkiem . Kapsułki należy popijać niewielką ilością wody. Lek w postaci iniekjci podaje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nie przyjętej!
Syntarpen poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Kloksacykliny, Penicylin lub Cefalosporyn. O tym, że chorujesz na choroby alergiczne, takie jak np. astma, katar sienny. O tym, że chorujesz na choroby nerek i wątroby. Poinformuj lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz dziecko piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza jeśli zażywasz Probenecyd (przeciwko dnie moczanowej), który zwiększa działanie i może spowodować reakcje uczuleniowe.
Nie korzystaj z Syntarpen w przypadku: Antybiotyków z grupy Tetracyklin. Powodują one zmniejszenie bakteriobójczego działania leku.
Syntarpen skutki uboczne: Mogą wystąpić reakcje uczuleniowe łagodne: wysypka skórna, świąd, gorączka, oraz groźne dla życia. Nudności i wymioty. Biegunka.
Inne skutki uboczne Syntarpen: Zaburzenia krzepnięcia krwi. Uszkodzenia wątroby, nerek (bardzo rzadko).
Wygląd Syntarpen opakowanie: injekcja, proszek do przygotowania roztworu, tabletki powlekane

Informacje CLOXACILLINUM zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Syntarpen, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Syntarpen, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.