Do czego jest Systen Sequi? Inna nazwa leku: ESTRADIOLUM + NORETHISTERONI ACETAS. Wskazania i.

Czy pomocne?

Lek Systen Sequi

Nazwa międzynarodowa dla Systen Sequi: ESTRADIOLUM + NORETHISTERONI ACETAS

Lek Systen Sequi informacje: Jest to złożony lek hormonalny zapobiegający i likwidujący niektóre objawy występujące u kobiet po okresie klimakterium. Stosowanie tego leku nie prowadzi do odtworzenia krwawień miesięcznych.
Systen Sequi dawkowanie: Lek jest stosowany w leczeniu objawów niedoboru hormonów żeńskich w okresie menopauzy lub po usunięciu chirurgicznym macicy wraz z przydatkami. Objawami tymi są uderzenia gorąca, zawroty, bóle głowy, napadowe wzmożone pocenie się, wzmożona drażliwość, nerwowość, zaburzenia snu. Zapobiegawczo przed przerostem błony śluzowej macicy. Pomocniczo w leczeniu osteoporozy.
Systen Sequi metoda: Czas trwania kuracji i dawkę preparatu ustala lekarz. U pacjentek, które nie przyjmowały do tej pory żadnych preparatów estrogenowo-progestagenowych, leczenie można zacząć w dowolnym czasie. W przypadku gdy taka kuracja miała już miejsce należy ją dokończyć. Terapię zaczynia się od plastrów jednoskładnikowych System 50, które stosuje się przez 2 tygodnie; przez następne 2 tygodnie stosuje się plastry System Conti. Zmiany plastra dokonuje się po 3-4 dniach, za każdym razem umieszczając go w innym miejscu - należy zachować co najmniej tydzień czasu przerwy między przylepieniem kolejnego plastra w tym samym miejscu. Plaster nakleja się na suchą, nieuszkodzoną skórę brzucha lub pośladków (nie należy naklejać plastra w okolicy talii oraz na piersi).
Systen Sequi poinformuj lekarza: O wystąpieniu zakrzepicy żył głębokich. O epizodach zakrzepowo-zatorowych. O wystąpieniu ostrych napadów migreny. O wystąpieniu nagłego zaburzenia widzenia. O wzroście ciśnienia tętniczego. O tym,że chorujesz na cukrzycę -- lek może zwiększyć zapotrzebowanie na doustne środki przeciwcukrzycowe i insulinę. O tym, że jesteś lub istnieje możliwość, że jesteś w ciąży. O tym,że karmisz dziecko piersią.
Nie korzystaj z Systen Sequi w przypadku:
Systen Sequi skutki uboczne: W pierwszych miesiącach leczenia mogą wystąpić: -- napięcie i bolesność sutków, -- krwawienia lub plamienia z dróg rodnych, -- rzadko: wysypki, obrzęki, bóle głowy, nudności.
Inne skutki uboczne Systen Sequi: Napady migreny. Podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi. Zaburzenia widzenia. Żółtaczkę. Przy wystąpieniu jakiegokolwiek z powyższych objawów należy odstawić lek i udać się do lekarza! Podczas leczenia estrogenami wzrasta ryzyko wystąpienia nowotworów macicy i piersi.
Wygląd Systen Sequi opakowanie: przezskórny system terapeutyczny

Informacje ESTRADIOLUM + NORETHISTERONI ACETAS zastosowanie w Słownik lekarstw S .

Dodaj opinię o Systen Sequi, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Systen Sequi, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.