Do czego jest Taropen? Inna nazwa leku: PHENOXYMETHYLPENICILLINUM. Wskazania i przeciwskazania.

Czy pomocne?

Lek Taropen

Nazwa międzynarodowa dla Taropen: PHENOXYMETHYLPENICILLINUM

Lek Taropen informacje: Lek należy do grupy Penicylin półsyntetycznych. Działa bakteriobójczo na różne gatunki bakterii. Nie ulega rozkładowi w kwaśnym soku żołądka.
Taropen dawkowanie: Używa się jej przy zakażeniach wywołanych przez bakterie wrażliwe na lek, np. anginie, zapaleniu okrzeli i płuc, zapaleniu ucha środkowego, przy zakażeniach przewodu pokarmowego (zapaleniu pęcherzyka żółciowego), dróg moczowych.
Taropen metoda: Doustnie przyjmuje się lek w postaci tabletek i zawiesiny, w dawkach przepisanych przez lekarza, przed spożyciem posiłku , popijając wodą. Zwykle przyjmuje się lek co 8 lub co 6 godzin. U dzieci lek stosuje się do 4 miesiąca życia, w dawkach uzależnionych od wieku dziecka. Zapamiętaj dokładnie, jaką dawkę ustalił lekarz dla Twojego dziecka. Pamiętaj! Nie przyjmuj podwójnej dawki, nawet wówczas gdy przypomnisz sobie o dawce poprzednio nieprzyjętej!
Taropen poinformuj lekarza: O tym, że jesteś uczulony na jakikolwiek antybiotyk z grupy Penicylin lub Cefalosporyn. O tym, że chorowałeś lub chorujesz na choroby alergiczne, takie jak np. astma, katar sienny. Powiadom lekarza, jeśli jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Poinformuj lekarza o innych lekach stosowanych w danym okresie, a zwłaszcza o tych nie uzgodnionych z Twoim lekarzem.
Nie korzystaj z Taropen w przypadku: Antybiotyków z grupy Tetracyklin -- zmniejszają one skuteczność bakteriobójczego działania leku. Chloramfenikolu (Chlorocidu).
Taropen skutki uboczne: Mogą wystąpić odczyny alergiczne łagodne: świąd, wysypka skórna, gorączka, oraz groźne dla życia, w postaci wstrząsu anafilaktycznego. Nudności i wymioty. Zwykle powyższe dolegliwości są łagodne. Gdyby jednak nasilały się i stały dokuczliwe, zaprzestań stosowania leku i skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Taropen: Stany zapalne błony śluzowej jamy ustnej. Wtórne zakażenie wywołane grzybami chorobotwórczymi (głównie przy dłuższym stosowaniu).
Wygląd Taropen opakowanie: tabletki powlekane

Informacje PHENOXYMETHYLPENICILLINUM zastosowanie w Słownik lekarstw T .

Dodaj opinię o Taropen, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Taropen, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.