Do czego jest Voltaren Sr 100? Inna nazwa leku: DICLOFENACUM. Wskazania i przeciwskazania. Czym.

Czy pomocne?

Lek Voltaren Sr 100

Nazwa międzynarodowa dla Voltaren Sr 100: DICLOFENACUM

Lek Voltaren Sr 100 informacje: Lek należy do niesteroidowych substancji o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwreumatycznym. Efekt ten jest uzyskiwany poprzez hamowanie biosyntezy prostaglandyn odgrywających zasadniczą rolę w powstawaniu zapalenia, bólu i gorączki. Łagodzi on tylko objawy choroby, nie wpływając na jej przyczynę. W chorobach reumatycznych przeciwzapalne i przeciwbólowe właściwości preparatu charakteryzują się zniesieniem oznak i objawów, takich jak ból w spoczynku, ból podczas ruchu, sztywność poranna i obrzmienie stawów oraz usprawnieniem czynności stawów. Preparat szybko znosi zarówno ból samoistny, jak i ból podczas ruchu oraz zmniejsza obrzęk związany z odczynem zapalnym i obrzęk w okolicy rany pooperacyjnej. Lek podawany w formie iniekcji nadaje się szczególnie do leczenia początkowego chorób reumatycznych typu zapalnego i zwyrodniającego oraz dolegliwości bólowych pochodzenia pozastawowego. Początek działania następuje w ciągu 15-30 minut po podaniu.
Voltaren Sr 100 dawkowanie: Reumatyczne bóle stawowe (zapalenie stawów) Zespoły bólowe kręgosłupa, bolesny bark, łokieć tenisisty oraz inne postaci reumatyzmu Napady dny moczanowej Skręcenia i zwichnięcia stawów oraz inne urazy Bóle i obrzęki pooperacyjne Bolesne miesiączkowanie Napady bólów migrenowych (tylko czopki) Kolka nerkowa oraz kolka wątrobowa (ampułki) Początkowe leczenie bólów wywołanych przez zapalne oraz zwyrodniające postaci choroby reumatycznej: reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapalenie kostnostawowe oraz zapalenie stawów kręgosłupa; zespoły bólów korzonkowych, związanych ze zmianami w kręgosłupie; zapalenie pozastawowe (ampułki)
Voltaren Sr 100 metoda: Przed zastosowaniem leku skontaktuj się z lekarzem. Tabletki SR należy połykać w całości, popijając szklanką wody lub innego płynu Najlepiej jest stosować tabletki SR podczas posiłku. Tabletki SR 100 przyjmuje się raz dziennie Nie należy stosować leku w czasie ciąży ani w podczas karmienia piersią
Voltaren Sr 100 poinformuj lekarza: O tym, że miałeś kiedykolwiek uczulenie na kwas acetylosalicylowy i inne leki przeciwzapalne (Polopirynę, Fenylbutazon, Ibuprofen, Indometacynę, Naproksen i inne) O tym, że chorowałeś na chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy oraz że miałeś stan zapalny przewodu pokarmowego. O tym, że chorujesz na chorobę nerek lub wątroby. Powiadom lekarza o innych lekach, które aktualnie zażywasz. Powiadom lekarza, że jesteś lub przypuszczasz, że możesz być w ciąży (szczególnie, jeżeli są to pierwsze trzy miesiące jej trwania), a także gdy karmisz piersią.
Nie korzystaj z Voltaren Sr 100 w przypadku: Napojów alkoholowych.
Voltaren Sr 100 skutki uboczne: Nudności, wymioty, zgaga lub niestrawność. Bóle brzucha. Zawroty i bóle głowy. Gdy powyższe niepożądane objawy nie ustępują mimo prawidłowego przyjmowania leku, skontaktuj się z lekarzem.
Inne skutki uboczne Voltaren Sr 100: Pokrzywki, wysypki na skórze.
Wygląd Voltaren Sr 100 opakowanie: tabletki o przedłużonym uwalnianiu

Informacje DICLOFENACUM zastosowanie w Słownik lekarstw V .

Dodaj opinię o Voltaren Sr 100, zadaj pytanie lekarzowi:
Pytania o Voltaren Sr 100, opinie i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.