Leczenie Jak zadbać o kręgosłup przyczyny. Jak leczyć albo botox. O wpływie prawidłowej postawy na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak zadbać o kręgosłup?

Definicja z ang. How to take care of the spine, z niem. Wie zu kümmern sich um die Wirbelsäule.

Jak leczy ORTOPEDA w przypadku JAK ZADBAĆ O KRĘGOSŁUP: Proste plecy i nienaganna postura odejmą ci więcej lat, niż niejeden lifting albo botox. O wpływie prawidłowej postawy na zdrowie nie muszę chyba wspominać. Niestety z wiekiem albo w efekcie pracy siedzącej możemy zacząć się garbić. Zaokrąglone plecy i ramiona regularnie są także skutkiem osteoporozy, atakującej górny i środkowy odcinek kręgosłupa. Co więc robić, tak aby zadbać o plecy, wzmocnić kości i mimo upływu czasu zachować właściwą postawę? Dowiesz się poniżej.
krok 1


rozciąganie w pracy

Rozruszaj się.
W dzisiejszych czasach wielu z nas jest zmuszonych spędzać długie godziny przed komputerem. Dlatego tak istotne jest, tak aby umieć co jakiś czas rozciągnąć się, rozłożyć ręce i zwiększyć zakres wykonywanych poprzez nas ruchów. tak aby zachować kręgosłup w dobrej kondycji, co pół godziny rozciągnij się, przespaceruj albo zwyczajnie wstań. Rób takie ćwiczenia poprzez kilka min., lecz często.
krok 2


ćwiczenie na kręgosłup

Proste ćwiczenia.
Wypróbuj to proste ćwiczenie: każdego dnia rano i wieczorem połóż się na podłodze i zrób pomału orzełka, takiego jak w dzieciństwie robiło się na śniegu. Powtarzaj to ćwiczenie poprzez 2-3 minuty.
Jeżeli szukasz większych wyzwań, zwiń w rulon ręcznik i podłóż go sobie pod krzyże. Na niektórych siłowniach do dyspozycji ćwiczących są nawet specjalne wałki z pianki, które pomagają jeszcze bardziej się rozciągać.
Rozciąganie wykonuj powoli, a

jeżeli tylko poczujesz ból w którymkolwiek odcinku kręgosłupa, natychmiast przestań. Masz zyskać nieco większą elastyczność mięśni, a nie zrobić sobie krzywdę.
krok 3


poprawna postawa przy biurku

Siedź prosto.



jeżeli musisz pracować przy biurku, naucz się siedzieć prosto, z ramionami odchylonymi do tyłu. Przyzwyczajanie się do takiej pozycji zajmuje trochę czasu. Pomóc mogą ćwiczenia zwiększające w nas świadomość własnego ciała, jak pilates czy joga. Upewnij się również, iż twoje stanowisko pracy jest tak przygotowane, aby wspomagało poprawną posturę.
krok 4


pilates

Wzmocnij mięśnie brzucha.
Pilates i joga to doskonały sposób, tak aby wzmocnić mięśnie dolnej partii brzucha i miednicy. To w głównej mierze te mięśnie odpowiadają za utrzymanie prostych pleców. Warto pracować nad nimi również z innych powodów: pomoże to wyrzeźbić sylwetkę, zapobiegnie późniejszym kłopotom z nietrzymaniem moczu, a nawet pozwoli czerpać większą przyjemność z seksu.
krok 5


joga

Rozciągaj się.
Prócz mięśni brzucha warto również pracować nad ogólną gibkością i elastycznością naszego ciała. Tutaj również idealnie sprawdzi się joga. Powiedz o swoich problemach trenerowi, a z pewnością wskaże ci on odpowiedni zbiór ćwiczeń. Hatha joga jest najlepsza na sam początek.
krok 6


siłownia

Zapewnij kręgosłupowi wsparcie.
Bardzo istotną rolę dla utrzymania prostych pleców mają również mięśnie dookoła kręgosłupa. Szczególnie w okresie menopauzy są one narażone na znaczne osłabienie. Konieczne są ćwiczenia angażujące różne partie mięśni: prostowniki, zginacze, mięśnie miednicy, mięśnie boczne. Instruktor na siłowni z pewnością pomoże ci dobrać odpowiednie ćwiczenia albo wskaże szczególny sprzęt przeznaczony do kształtowania tych partii mięśni.
Wytrzymałość mięśni pleców jest również bardzo ważna dlatego, bo pozwala nam spędzać wiele czasu w pozycji stojącej, bez bolących pleców, w szczególności w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.
krok 7


podnoszenie ciężarów

Podnoś ciężary.
Z wiekiem, w efekcie osteoporozy, może dojść do zapadnięcia się kręgów i stworzenia tak zwany „wdowiego garbu”. tak aby uniknąć takich problemów na stare lata, warto zatroszczyć się o kręgosłup już teraz. W tym celu starczy wykonywać ćwiczenia siłowe jak chodzenie, wchodzenie po schodach i podnoszenie ciężarów. Ludzie, którzy często chodzą, mają lepszą gęstość kości, niż ci, którzy nie uprawiają żadnego sportu, a wszędzie jeżdżą samochodem.
krok 8


relaks

Wit. D
Jest konieczna dla zdrowych kości i pomaga również utrzymać mięśnie w dobrej kondycji. Rekomendowana dzienna dawka witaminy D to 5µg w razie osób po 21 roku życia, a 7,5µg dla młodzieży.
krok 9


zdrowa dieta

Zdrowo się odżywiaj.
Wszyscy wiemy, iż zdrowy kręgosłup, to zdrowe kości, a konieczny dla zdrowych kości jest wapń. Kobiety pomiędzy 19 a 50 rokiem życia powinny spożywać 1000mg wapnia na dzień. Starsze kobiety już 1200mg. Najlepiej jest, aby źródłem wapnia była zrównoważona dieta, a nie kupione w aptece suplementy. Niektóre badania wykazały nawet, iż osoby zażywające wapń w formie suplementu są bardziej narażone na ataki serca i kamienie nerkowe!
krok 10


wizyta u lekarza

Skonsultuj się z lekarzem
Zwykle zdrowa dieta i regularne ćwiczenia wystarczą, aby odpowiednio zadbać o nasze plecy i kręgosłup. Nic nie zastąpi jednak profilaktyki. Skonsultuj się z lekarzem i poproś, aby skierował cię na badania sprawdzające, czy nie masz osteoporozy. Nawet




jeżeli razem z wiekiem twoje kości zaczynają tracić gęstość, a ty coraz bardziej zaczynasz się garbić, nie wpadaj w panikę.





jeżeli wcześnie zaczniesz się o siebie troszczyć, odpowiedni trening i środki medyczne pomogą ci wrócić do formy.

Lekarz Ortopeda: JAK ZADBAĆ O KRĘGOSŁUP; WIE ZU KÜMMERN SICH UM DIE WIRBELSÄULE; HOW TO TAKE CARE OF THE SPINE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.