Leczenie Jak leczyć chorobę lokomocyjną przyczyny. Jak leczyć samopoczucie w trakcie podróży.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć chorobę lokomocyjną?

Definicja z ang. How to treat motion sickness, z niem. Wie Reisekrankheit zu behandeln.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK LECZYĆ CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ: Aczkolwiek nie wszyscy ją mamy to wielu z nas musi znosić to nieprzyjemne samopoczucie w trakcie podróży. Choroba lokomocyjna efektywnie odstrasza od wyjazdów. Oto 7 sposobów jak pozbyć się tych nieprzyjemnych mdłości.
krok 1
Dostęp do świeżego
powietrza Jeśli poczujesz, iż nadchodzi ten nieprzyjemny okres, iż w twoim żołądku zaczynają się dziać dziwne, nic dobrego niewróżące rzeczy, odsuń okno. Dostęp do świeżego powietrza pozwoli opanować symptomy choroby lokomocyjnej.
krok 2
Siedź na przednim siedzeniu samochodu
Jeśli jesteś osobą cierpiącą na chorobę lokomocyjną zawsze siadaj na przednim siedzeniu. Pasażer siedzący z tyłu jest narażony bardziej na wyboje i mocniejsze odczuwanie zakrętów.
krok 3
Cukierki imbirowe pod ręką
Imbir jest świetnym lekiem na problemy żołądkowe. Oczywiście trudno aby było wozić ze sobą świeży surowy imbir, który nie jest najprzyjemniejszy w smaku. Najlepiej zaopatrzyć się w cukierki imbirowe, które zawsze można zostawić w schowku i wyciągnąć je w przypadku takiej konieczności.
krok 4
Cukierki miętowe

Jeśli nie przepadasz za smakiem imbiru możesz posłużyć się cukierkami miętowymi. Popularne miętusy znajdziesz w każdym sklepie spożywczym.

Jeśli starasz się unikać słodyczy możesz miętusy zastąpić popularnym Tic Tackiem, który ma tylko 2 kalorie. Rekomendowane jest również wypicie filiżanki herbatki miętowej przed wyjazdem w podróż.
krok 5
Nie czytaj w trakcie podróży, gdy jedziesz po krętych drogach
Skupianie wzroku na małych literkach w chwili, gdy twoje ciało przechyla się to w prawo to w lewo, efektywnie może doprowadzić cię do mdłości. W tym czasie najlepiej skupić się na jeździe i patrzeć przed siebie na horyzont.
krok 6
Staraj się dostosować do drogi, jaką zmierzasz


Jeśli jedziesz samochodem najlepiej patrzyć przed siebie. Wiadomo, iż nie da się tego robić jadąc pociągiem, lecz staraj się kontrolować drogę, którą podążasz. Przede wszystkim chodzi o to, by móc utrzymać ciało w pozycji, która uniemożliwi przewracanie się w żołądku z jednej strony na drugą.
krok 7
Weź lek na chorobę lokomocyjną
Sporo osób przekonało się już o skutecznym działaniu leków na chorobę lokomocyjną.


Jeśli należysz do tej grupy osób, która praktycznie za każdym razem narażona jest na mdłości w trakcie podróży, to koniecznie przed każdym wyjazdem zażyj odpowiedni lek. Producenci oferują

sporo różnych leków na te dolegliwości. Jednym z popularniejszych jest Lokomotiv.




Wskazówki i ostrzeżenia
Jak widzisz podróż w ogóle nie musi być taka straszna. Warto wcześniej pomyśleć niż później walczyć z nieprzyjemnym uczuciem. Wybieraj najlepsze miejsca siedzące, które najlepiej tolerujesz i pamiętaj o miętusach czy tabletkach, które mają praktycznie stuprocentową skuteczność.

Lekarz Pediatra: JAK LECZYĆ CHOROBĘ LOKOMOCYJNĄ; WIE REISEKRANKHEIT ZU BEHANDELN; HOW TO TREAT MOTION SICKNESS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.