Leczenie Jak radzić sobie z obrzękiem nóg przyczyny. Jak leczyć „ciężkich nóg” i opuchlizna. Z.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak radzić sobie z obrzękiem nóg?

Definicja z ang. How to deal with swelling of the legs, z niem. Wie mit Schwellungen der Beine zu beschäftigen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK RADZIĆ SOBIE Z OBRZĘKIEM NÓG: Obrzęk nóg jest uciążliwy szczególnie latem. Jego kluczowe symptomy to uczucie „ciężkich nóg” i opuchlizna. Z obrzękiem nóg nie mamy ochoty na letnie wycieczki, a buty, które rano były w sam raz - po południu wydają się za małe. Jak sobie z tym radzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
krok 1
Obrzęk nóg wywołany jest rozszerzeniem naczyń i przenikaniem wody do okolicznych tkanek. Powody występowania obrzęku są różne. Zwykle u kobiet są one wywołane wahaniem poziomu hormonów związanych z ciążą, zażywaniem środków hormonalnych, miesiączką czy obciążeniami dziedzicznymi. Obrzęki nasilają się razem z wiekiem. Jeżeli nogi puchną Ci sporadycznie, na przykład kiedy jesteś zmuszona dłuższy czas stać w upale, to nie masz powodów do niepokoju. Do lekarza, w tym przypadku flebologa powinnaś się udać kiedy obrzęki powtarzają się cyklicznie i utrudniają Ci chodzenie. Lekceważenie obrzęku nóg może prowadzić nawet do zakrzepicy żylnej.
krok 2
By uniknąć przykrych obrzęków ogranicz spożywanie soli, gdyż zatrzymuje ona wodę w organizmie. Nie przebywaj za długo w jednej pozycji - stojącej albo siedzącej. W stałej pozycji krążenie krwi jest słabe. Jeżeli zmusza Cię do tego robota, to staraj się raz na godzinę urządzić sobie ok. 10-minutowy spacer dla poprawienia krążenia w kończynach. Możesz wykonywać także proste ćwiczenia. Rób krążenia stopami i rozszerzaj palce, napinaj i rozluźniaj mięśnie łydek. Gdy siedzisz - nie zakładaj nogi na nogę, gdyż skutkuje to ucisk a w konsekwencji mogą tworzyć się zatory żylne. Staraj się pić dwa litry wody na dzień. Własną dietę wzbogać w produkty zawierające potas. Potas kontroluje gospodarkę wodną i wspomaga pracę mięśni. Ponadto nie noś obcisłej odzieży, gdyż zaburza ona poprawne krążenie krwi.
krok 3
Gdy na profilaktykę jest już za późno, możesz wypróbować maść na obrzęki nóg. Na rynku jest dostępnych kilka sprawdzonych marek takich jak: Lioton 1000 (zawiera heparynę o działaniu przeciwobrzękowym), Venożel (zawiera diklofenak sodu, który poprawia przepływ krwi w żyłach), Aescin (zawiera salicylan dwuetyloaminy normalizuje przepuszczalność błony naczyń włosowatych), żel do nóg z kasztanowcem przedsiębiorstwa Ziaja (zawiera wyciąg z kasztanowca, który działa przeciwobrzękowo i przeciwzapalnie), Venoruton (zawiera oxerutynę, która chroni drobne naczynia krwionośne).
krok 4
Prócz stosowania maści unikaj chodzenia na wysokich obcasach, gdyż ograniczają one pracę mięśni łydki. Wkładaj je tylko na wyjątkowe okazje. Nie zapomnij by nie narażać nóg na nadmierne gorąco.

Lekarz Pediatra: JAK RADZIĆ SOBIE Z OBRZĘKIEM NÓG; WIE MIT SCHWELLUNGEN DER BEINE ZU BESCHÄFTIGEN; HOW TO DEAL WITH SWELLING OF THE LEGS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.