Leczenie Jak wykonać masaż klasyczny przyczyny. Jak leczyć głaszcze, uciska, masuje skórę, ostukuje.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak wykonać masaż klasyczny?

Definicja z ang. How do classical massage, z niem. Wie die klassische Massage.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAK WYKONAĆ MASAŻ KLASYCZNY: Masaż to bardzo przyjemna forma leczenie fizjoterapeutycznego. Masażysta głaszcze, uciska, masuje skórę, ostukuje ją, wykonuje ruchy okrężne pobudzając tkankę skóry. Każdą z tych technik można stosować osobno albo w połączeniu z innymi, w zależności od dolegliwości osoby masowanej. Czytając ten artykuł poznasz zbawienny wpływ masażu na organizm człowieka i dowiesz się jak poprawnie wykonywać masaż techniką klasyczną.
krok 1
Masaż jako sposób diagnostyczna.
Wykonując masaż można wyciągnąć wnioski na temat dolegliwości pacjenta i zauważyć symptomy pewnych schorzeń. Np. charakterystyczne wciągnięcie skóry świadczy o schorzeniach mięśni podskórnych, a nadmierne napięcie mięśni, w szczególności pleców, jest oznaką przeciążenia jednej strony ciała.
krok 2
Lecznicze działanie masażu klasycznego.
Masaż klasyczny może pomóc przy różnych schorzeniach, między innymi: bóle głowy, których powodem jest nadmierne napięcie mięśni, przy zaburzeniach ruchowych, chorobach układu krążenia i schorzeniach ortopedycznych. Masaż jest także idealną sposobem zapobiegania rozmaitym chorobom i poprawiania ogólnej kondycji pacjenta, a również łagodzenia stresu. Jest rekomendowany w okresie rehabilitacji powypadkowej, po ciężkich operacjach i w momencie długotrwałej choroby dla pacjentów zmuszonych do pozostania w łóżku.
Masaż oddziałuje niejako na organy wewnętrzne, normalizując ich pracę i wspomagając mechanizm przemiany materii. Podstawowym działaniem masażu jest dobroczynny wpływ na układ krążenia. Masaż niweluje napięcie i skurcz mięśni i wywołuje przyjemne i zdrowotne korzystne rozgrzanie ciała. Masujące ruchy sprawiają, iż mięśnie powracają do naturalnego rytmu pracy i nie kurczą się ponownie.
krok 3
Poprawne wykonanie masażu.
W pomieszczeniu, gdzie będzie odbywał się masaż temperatura powinna wynosić 20-22 stopnie Celsjusza. Osoba, która będzie masowana nie powinna nic jeść dwie godziny przed masażem i powinna ubrać luźną, niekrępującą bieliznę.
Ty jako osoba, która będzie wykonywała masaż musisz ułożyć poprawnie pacjenta, tak by masaż nie był nieprzyjemny ani bolesny. W tym celu musisz podłożyć poduszki pod kolana i kark. Następnie natrzyj ciało cienką warstwą specjalnego olejku albo pudru. W ten sposób skóra staje się śliska i lepiej podatna na masaż.
krok 4


inne techniki masażu

Zabieg zacznij od masowania rozległych partii ciała, po czym przechodź na poszczególne grupy mięśni i pojedyncze mięśnie. Pasma mięśni można masować wzdłuż (na przykład większe pasma mięśni pleców). Sukces rozluźnienia mięśni uzyskuje się poprzez ugniatanie (rekomendowane do mniejszych partii mięśni). Podobnie traktuje się poszczególne warstwy skóry- najpierw masuje się górne warstwy a następnie partie leżące nieco niżej. Pamiętaj jednak, tak aby na początku nie stosować zbyt mocnego nacisku, gdyż na początku mięśnie są spięte a silny nacisk mógłby przynieść ból. Stopniowo możesz zwiększać nacisk, kiedy mięśnie będą mniej obolałe. Zabieg powinien trwać maksymalnie pół godziny.
Na zdjęciu w okolicy znajdziesz sposób wykonywania innych technik masażu, które także mogą okazać się przydatne.
krok 5
Przeciwwskazania.
Masażu nie powinno się wykonywać w czasie ostrych infekcji, przy stanach zapalnych, wysokiej gorączce, epilepsji. również osoby chore na serce powinny być ostrożne w czasie stosowania masażu.

Lekarz Pediatra: JAK WYKONAĆ MASAŻ KLASYCZNY; WIE DIE KLASSISCHE MASSAGE; HOW DO CLASSICAL MASSAGE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.