Leczenie Jaką antykoncepcję wybrać przyczyny. Jak leczyć sposoby antykoncepcji mają one na celu.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jaką antykoncepcję wybrać?

Definicja z ang. What kind of contraception to choose, z niem. Welche Art von Empfängnisverhütung zu wählen.

Jak leczy PEDIATRA w przypadku JAKĄ ANTYKONCEPCJĘ WYBRAĆ: Pod definicją antykoncepcji kryją się sposoby zapobiegania ciąży. Zależnie od sposoby antykoncepcji mają one na celu niedopuszczenie do stworzenia dojrzałej komórki jajowej, do zapłodnienia komórki jajowej poprzez plemniki i do zagnieżdżenia się zapłodnionego jajeczka w macicy. Istnieje sporo środków zapobiegawczych. Jak wybrać taki środek, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom? Dowiesz się czytając ten artykuł.
krok 1
Tabletki antykoncepcyjne
Pierwszym metodą na zapobieganie ciąży są tabletki antykoncepcyjne. Takie tabletki hamują owulację nie dopuszczając do dojrzewania jajeczek. Zawierają one hormony – estrogeny i progesteron, które hamują dojrzewanie jajeczek i owulację. Oprócz tego śluz w szyjce macicy ulega zagęszczeniu, co utrudnia przemieszczanie się męskiego nasienia. Śluzówka macicy nie jest przygotowana do przyjęcia zapłodnionego jaja. Tabletki antykoncepcyjne można otrzymać wyłącznie na receptę.
Przyjmowanie takich tabletek nie jest wolne od ryzyka. Istnieje gdyż sporo działań niepożądanych związanych z bardzo radykalną ingerencją w gospodarkę hormonalną kobiety. Z drugiej jednak strony u kobiet zażywających tego rodzaju środki antykoncepcyjne znacznie rzadziej dochodzi do powstawania nowotworów jajników i piersi. Pamiętaj jednak, iż tylko doktor ginekolog może dobrać Ci odpowiedni rodzaj tabletek.
krok 2
Spirala antykoncepcyjna
Drugim środkiem antykoncepcyjnym jest spirala. To jest wkładka wewnątrzmaciczna, ma kształt litery T albo cyfry 7. Jest częściowo pokryta miedzią. Miedź wpływa na plemniki i błonę śluzową macicy w taki sposób, iż niemożliwe staje się zagnieżdżenie zapłodnionego jajeczka. Spirala jest bardzo efektywną (95-98%) sposobem antykoncepcji, lecz jej obecność wewnątrz organizmu może stać się powodem wielu dolegliwości. Zbyt długie wykorzystywanie spirali może mieć niekorzystny wpływ na drogi rodne kobiety, a w skrajnych sytuacjach może prowadzić nawet do zakażenia.
krok 3
Sterylizacja
Trzecim bardzo radykalnym metodą jest sterylizacja. To jest chirurgiczny zabieg opierający na podwiązaniu jajowodów. Lekarze zapewniają, iż nie ma to negatywnego wpływu na życie seksualne pacjentki, jednak po takim zabiegu nie można już mieć w ogóle potomstwa. Przed takim zabiegiem należy się poważnie zastanowić czy z pewnością ta decyzja jest słuszna, ponieważ potem już nie będzie odwrotu.
krok 4
Plastry antykoncepcyjne
Czwartym, coraz bardziej popularnym środkiem antykoncepcyjnym są plastry antykoncepcyjne. Preparat ten zawiera dwa rodzaje substancji hormonalnych - estrogen i progestagen. Od chwili przyklejenia pierwszego plastra substancje te są uwalniane poprzez skórę do krwiobiegu. Plaster należy przyklejać raz w tygodniu, tego samego dnia tygodnia. Czwarty tydzień jest tygodniem bez plastra - w tym czasie powinna wystąpić miesiączka.
Zwykle plastry można przyklejać w czterech miejscach ciała: na pośladkach, podbrzuszu, górnej części tułowia, albo zewnętrznej części przedramienia. Podobnie jak z innymi preparatami hormonalnymi antykoncepcyjnymi decyzję o podjęciu tej sposoby należy skonsultować z lekarzem. Mogą gdyż wystąpić niepożądane działania takie jak: reakcje skórne, nudności czy bóle głowy.
krok 5
Każdy wybór środka antykoncepcyjnego powinien być dokładnie przemyślany i skonsultowany z ginekologiem.
Prawie każdy sposób jest odpowiedni dla każdego, gdyż każda kobieta ma inne preferencje. Jeżeli na przykład pewna kobieta ma skłonność do zakażeń okolic intymnych - lepiej jest zrezygnować ze spirali, a jeżeli kobieta uczęszcza na basen każdego dnia to plastry antykoncepcyjne się nie sprawdzą. Wybieraj więc z głową, gdyż przede wszystkim najważniejsze jest zdrowie!

Lekarz Pediatra: JAKĄ ANTYKONCEPCJĘ WYBRAĆ; WELCHE ART VON EMPFÄNGNISVERHÜTUNG ZU WÄHLEN; WHAT KIND OF CONTRACEPTION TO CHOOSE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.