Leczenie Jak radzić sobie z depresją w ciąży przyczyny. Jak leczyć przechodzić od niepohamowanej.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak radzić sobie z depresją w ciąży?

Definicja z ang. How to deal with depression in pregnancy, z niem. Wie mit Depressionen in der Schwangerschaft zu behandeln.

Jak leczy POŁOŻNIK w przypadku JAK RADZIĆ SOBIE Z DEPRESJĄ W CIĄŻY: Zmiany nastroju są czymś naturalnym, a wręcz osławionym. Kobieta potrafi przechodzić od niepohamowanej radości do prawdziwej rozpaczy, zaledwie w kilka min.. Nie to jest ogromny przyczyna do zmartwienia, a nawet u niektórych wywołuje rozbawienie i stanowi przedmiot do żartów. Jeżeli jednak przygnębienie utrzymuje się dłużej, powyżej dwóch tygodni powinny zostać podjęte pewne kroki, by przerwać ten stan. Istotne jednak, by kobietę obserwowały najbliższe osoby i interweniowały w przypadku potrzeby, gdyż ona sama - jeżeli popadnie w depresję, może nie zdawać sobie z tego sprawy albo bagatelizować problem.
krok 1
Przyczyn złego nastroju w ciąży może być sporo, należą do nich pomiędzy innymi obawa o zabezpieczenie finansowe rodziny, obawa o zdrowie dziecka i swoje – w szczególności, gdy matka cierpi na choroby przewlekłe, które mogą być przekazane potomstwu, obawa o podołanie rodzicielskim obowiązkom, albo brak wsparcia ze strony najbliższych. Ciężarna jest najczęściej bardziej uczuciowa niż normalnie, jeżeli więc nadmiernie skupi się na jakimś problemie, może doprowadzić się do naprawdę niebezpiecznego stanu.
krok 2
Objawów depresji nie można lekceważyć, gdyż to jest choroba, która i bez ciąży potrafi spowodować spustoszenie w organizmie, a gdy chora znajduje się w odmiennym stanie, depresja zagraża dwóm osobom. jeżeli nie zlikwidujemy problemu, niedobry nastrój może trwać nadal po porodzie i sprawić, iż matka nie będzie potrafiła cieszyć się w pełni ze swojego maleństwa, nie będzie miała ochoty zajmować się nim, a również nie dołoży jakichkolwiek starań, by powrócić do kondycji sprzed ciąży.
krok 3
Pierwsze kroki kierujemy do naszego lekarza rodzinnego, któremu należy szczerze wyznać jakie mamy problemy, po czym najprawdopodobniej zostaniemy skierowani do lekarza specjalisty.
krok 4
Rozmowa z psychoterapeutą powinna być bardzo szczera. Najtrudniej zacząć mówić o naszych rozterkach i targających nami uczuciach, jednak to jest bardzo istotne jeżeli oczekujemy pomocy ze strony specjalisty. Ten postara nam się pomóc najpierw szczerą rozmową, a jeżeli to nie pomaga może podjąć inne kroki, jak na przykład zalecenie światłoterapii (podnosi poziom serotoniny w organizmie), albo w ostateczności antydepresanty.
krok 5
Samodzielnie możemy sobie pomóc przez wykorzystywanie metod relaksacji, długie spacery w słoneczne dni, odprężające, krótkie drzemki, zadbanie o siebie i inne czynności które sprawiają nam przyjemność.
krok 6
Istotna jest także odpowiednia dieta: spożywanie produktów bogatych w kwasy omega-3, świeżych owoców i warzyw, a również soków i koktajli bogatych w składniki odżywcze.

Lekarz Położnik: JAK RADZIĆ SOBIE Z DEPRESJĄ W CIĄŻY; WIE MIT DEPRESSIONEN IN DER SCHWANGERSCHAFT ZU BEHANDELN; HOW TO DEAL WITH DEPRESSION IN PREGNANCY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.