Leczenie Jak unieruchomić kończynę przyczyny. Jak leczyć czy ręki. Jest bardziej giętka i.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak unieruchomić kończynę?

Definicja z ang. How to immobilize the limb, z niem. Wie das Glied zu immobilisieren.

Jak leczy PSYCHIATRA w przypadku JAK UNIERUCHOMIĆ KOŃCZYNĘ: Szyna unieruchamia kończynę. Nie jest ona tak jak gips zakładana dookoła nogi czy ręki. Jest bardziej giętka i przymocowuje się ją do kończyny bandażem. W każdej chwili można poprawić opatrunek. Poniżej znajdziesz instrukcje jak założyć szynę bez pomocy pielęgniarki.
krok 1
Dowiedz się jak zrobić szynę domowym metodą.
krok 2
Zanim założysz szynę sprawdź krążenie w kończynie, czy poszkodowany może poruszać palcami.
krok 3
Zdejmij biżuterię, jeżeli to jest kończyna górna, zegarek, bransoletki i tym podobne
krok 4
jeżeli jest jakaś rana na kończynie wcześniej należy ją opatrzyć.
krok 5
Jeśli pacjent odczuwa mocny ból, podaj środki przeciwbólowe.
krok 6
Jeśli nie masz typowej szyny medycznej, możesz ją utworzyć w nagłych sytuacjach z innych materiałów, jest to patyk, deska, karton, narta, a więc czegoś co będzie sztywne wystarczająco, by zapobiec poruszeniu kończyny szczególnie w zgięciu.
krok 7
jeżeli podejrzewasz złamanie albo zwichnięcie należy usztywnić także zgięcia sąsiadujące. Na przykład W razie złamania nadgarstka umieść szynę w taki sposób, by zabezpieczyć także dłoń i łokieć.
krok 8
Do przymocowania szyny używamy bandażu, lecz jeżeli nim nie dysponujesz możesz użyć paska od spodni, chusty trójkątnej, rękawów koszuli. Temblaki dla ręki możesz wykonać z prześcieradła, chustki, liny i tym podobne


krok 9
Zanim założysz szynę na poszkodowaną kończynę wcześniej lepiej ją przymierz do zdrowej (ręki/nogi), a gdy dokładnie pasuje dopiero do złamanej/skręconej.
krok 10
Pamiętaj, by nie przymocować szyny za mocno, by nie zablokować przepływu krwi. jeżeli kończyna dodatkowo zsinieje – poluźnij.
krok 11
Po założeniu szyny miejsca opuchnięte możesz obłożyć na przykład śniegiem, lecz nie należy kłaść go bezpośrednio na skórę.
krok 12
Ułóż kończynę tak, by była uniesiona, taka pozycja zmniejszy jej puchniecie.
krok 13
Oceń stan poszkodowanego. jeżeli złamany jest palec, czy ręka osoba może o własnych siłach dotrzeć do punktu medycznego, z kolei jeżeli to jest noga, poszkodowany nie powinien na niej stawać, by nie przestawić złamanej kości.

Lekarz Psychiatra: JAK UNIERUCHOMIĆ KOŃCZYNĘ; WIE DAS GLIED ZU IMMOBILISIEREN; HOW TO IMMOBILIZE THE LIMB;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.