Leczenie Jak uniknąć choroby lokomocyjnej przyczyny. Jak leczyć gdyż ciężko ruszyć nam z nią w.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak uniknąć choroby lokomocyjnej?

Definicja z ang. How to avoid motion sickness, z niem. Wie Reisekrankheit zu vermeiden.

Jak leczy PSYCHIATRA w przypadku JAK UNIKNĄĆ CHOROBY LOKOMOCYJNEJ: Sporo osób cierpi na chorobę lokomocyjną. To jest bardzo uciążliwa przypadłość, gdyż ciężko ruszyć nam z nią w dłuższą podróż. Istnieje jednak kilka sposobów, by uniknąć przykrych skutków choroby lokomocyjnej. Kilka cennych rad znajdziesz poniżej.
krok 1
Najłatwiejszym metodą jest zakup leków, które niwelują konsekwencje choroby lokomocyjnej. Należy je brać minimum godzinę przed podróżą, a wtedy powinny nas uchronić od przykrych dolegliwości. Najpopularniejszymi lekami na chorobę lokomocyjną są: Aviomarin (można podawać dzieciom powyżej piątego roku życia ), Diphergan (wydawany na receptę, ten lek mogą przyjmować dzieci już od pierwszego roku życia), Cocculine (należy podawać dzień przed podróżą, można podawać również małym dzieciom powyżej piątego roku życia), Avioplant (należy zażyć dwie kapsułki przed podróżą, można podawać dla dzieci powyżej szóstego roku życia. Nie zaleca się podawać kobietom w ciąży, a również osobom z kamicą żółciową).
krok 2
Prócz tego warto pamiętać o kilu ważnych zasadach. Po pierwsze, zawsze siadaj przodem do kierunku jazdy. Gdy usiądziesz tyłem do kierunku jazdy, błędnik w mózgu nie będzie w stanie zinterpretować Twojego położenia i zacznie Ci się kręcić w głowie. Wybieraj miejsca, które są ustawione przodem do kierunku jazdy.
krok 3
Warto być zaopatrzonym w woreczki foliowe - w przypadku, gdyby wystąpiły nudności.
krok 4
Gdy zaczniesz odczuwać nudności - musisz się przewietrzyć. Nie zawsze jednak można przerwać podróż, więc staraj się otwierać okno i wdychać głęboko powietrze. Dotlenienie powinno zniwelować uczucie mdłości.
krok 5
W autobusie wybieraj miejsca jak najdalej od osi kół, w samolocie zaś usiąść w rejonie skrzydeł.
krok 6
W momencie podróży, gdy będziesz patrzeć poprzez okno, unikaj patrzenia na punkty krajobrazu, które szybko się zmieniają, na przykład drzewa czy słupy. Bezpieczniej wybrać sobie stały pkt., w który będziemy się patrzeć (horyzont).
krok 7
Unikaj picia gazowanych napoi przed i w momencie podróży. w momencie podróży będziesz podatny na wstrząsy, a gdy dodatkowo wcześniej spożyjesz napój gazowany, to może to poskutkować mdłościami i wymiotami.
krok 8
Na dolegliwości choroby lokomocyjnej pomaga także żucie gumy miętowej lub plasterka imbiru. Daje to przyjemny kojący zapach świeżości, a ponadto zajmuje naszą szczękę. Żując mniej myślimy, czy dolegliwości nas dopadną.
krok 9
W żadnym wypadku nie spożywaj alkoholu przed podróżą. Wtedy nudności będą murowane.

Lekarz Psychiatra: JAK UNIKNĄĆ CHOROBY LOKOMOCYJNEJ; WIE REISEKRANKHEIT ZU VERMEIDEN; HOW TO AVOID MOTION SICKNESS;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.