Leczenie Jak być szczęśliwym (według Kubusia Puchatka) przyczyny. Co znaczy wydaje się, iż miś ten.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak być szczęśliwym (według Kubusia Puchatka)?

Definicja z ang. How to be happy (as Winnie the Pooh), z niem. Wie glücklich zu sein (wie Winnie the Pooh).

Co to znaczy: Kubuś Puchatek to bardzo ładny niedźwiadek. Niezależnie od sytuacji zawsze wydaje się, iż miś ten jest bardzo szczęśliwy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek Kubusia, które podpowiedzą ci jak być naprawdę szczęśliwym.
krok 1
Nigdy nie zagłębiaj się w szczegóły.
Zastanawianie się nad szczegółami w czasie rozpatrywania małego problemu może być bardzo pomocne. Lecz poprzez tego typu działanie możesz pominąć obraz całości, który jest znacznie ważniejszy w Twoim życiu.
Nie popełniaj więc podstawowego błędu i nie spędzaj zbyt sporo czasu na czepianiu się szczegółów i szukaniu dziury w całym. Zamiast tego zrelaksuj się. Koncentruj się na pozytywnych rzeczach, które masz albo chcesz osiągnąć. Działaj w tym kierunku.
Dni mogą wydawać się długie, lecz lata są regularnie bardzo krótkie. Żyj teraźniejszością, zamiast wciąż oglądać się za siebie, kontrolować i krytykować.
krok 2
Przejmij inicjatywę.
Bardzo łatwo jest zablokować twórczy sposób myślenia. Wystarczy podążać biernie za tym, co odbywa się wokół. Robisz to samo, co ludzie wokół ciebie. Musisz nauczyć się reagować na świat niezależnie od innych.
lecz jak się nie zgubić w tej sytuacji? Jeżeli będziesz myśleć w ten sposób, nie będziesz czuć się zbyt dobrze. Możesz wówczas odczuwać bezsilność i mieć świadomość, iż jesteś bezwiednie niesiony poprzez życie, nie mając na nic wpływu.
Znacznie bardziej użytecznym i przyjemnym metodą na życie jest bycie zapobiegliwym. Dlatego poczujesz się lepiej i osiągniesz lepsze rezultaty. Jeżeli naprawdę chcesz być szczęśliwy, musisz wziąć sprawy w własne ręce i przejąć inicjatywę. Musisz wydostać się ze swojej własnej strefy komfortu. I niestety to może być przerażające. Mimo to aktywne życie jest o sporo bardziej korzystne i ekscytujące.
krok 3
Staraj się prowadzić pozytywne i proste rozmowy.
Zastanów się, czego ludzie oczekują od rozmowy i wszelkiego rodzaju związków? Narzekania? Długiej paplaniny? A może pozytywnej rozmowy, gdzie warto brać udział i wymieniać poglądy.
Każdy z nas na pewno wybierze druga opcję. Wolimy spędzać chwilę na wesołej, budującej rozmowie. Oto wskazówki, które pomogą ci taki stan osiągnąć:
1.Żyj pozytywnie. Jeżeli skupisz się na pozytywnych rzeczach w codziennym życiu, to zazwyczaj nie będziesz mieć problemu z utrzymaniem odpowiedniego nastroju rozmowy. Skup się na tych rzeczach i rozmawiaj o nich.
2.Bądź świadomy i czujny. Jeżeli wiesz, iż masz problem z nadmiernym przeskakiwaniem z jednego negatywnego tematu na drugi, czujność pozwoli ci powstrzymać się, zanim znów zaczniesz narzekać. Dlatego zapobiegniesz kolejnej zmianie tematu konwersacji na niewiele pozytywny.
3.Skup się na innych ludziach. Jeżeli za bardzo skupisz się na własnej osobie, łatwo jest zgubić się w swoich własnych myślach i zapomnieć o tym, iż prowadzisz konwersację. Możesz wówczas zacząć wyolbrzymić własne swoje problemy Jeżeli zamiast tego zaczniesz skupiać własną uwagę na osobie, z którą rozmawiasz, łatwiej będzie ci dostrzec dokąd zmierza rozmowa i w przypadku czego naprowadzić na dobry kierunek.
krok 4
Raz na jakiś czas nie rób zwyczajnie nic.
Aczkolwiek na pewno czujesz się dobrze spełniając własne marzenia i robiąc to, co kochasz, poczujesz się znacznie lepiej, gdy osiągniesz równowagę. W ciągu każdego tygodnia spędź trochę czasu na nie robieniu niczego. Wybierz się więc np. na samotny spacer, w czasie którego będziesz tylko słuchać śpiewu ptaków.
Być może brzmi to nieco sentymentalnie, lecz jeżeli raz na jakiś czas nie rozładujesz swoich myśli i zwyczajnie nie zrelaksujesz się nie robiąc naprawdę niczego, z czasem życie będzie stawało się coraz bardziej uciążliwe i trudne.
krok 5
Ćwiczenia.
Bardzo oczywista wskazówka. Ćwiczenia to w najwyższym stopniu efektywny sposób na zdrowe, bardziej energiczne i szczęśliwe życie. Myślę, iż najłatwiejszym metodą na regularne ćwiczenie jest znalezienie czegoś, co naprawdę się lubi. Czegoś, co do ciebie pasuje. Zanim więc znajdziesz odpowiednie ćwiczenia, poeksperymentuj i poszukaj czegoś, co na ciebie działa i pasuje do twojej osobowości. Zacznij biegać, jeździć na rowerze – z czasem zdecydujesz, która forma aktywności w najwyższym stopniu ci odpowiada. W ten sposób łatwiej będzie ci utrzymać pozytywne zmiany i cieszyć się z życia.
krok 6
Doceniaj małe rzeczy.
Codzienne szczęście to spora część, na którą składają się drobne rzeczy. jeżeli cieszysz się tylko wtedy, gdy osiągniesz spory cel, sprawiasz, iż twoje życie staje się trudniejsze niż musi być. Zamiast tego skup się na małych codziennych rzeczach i zacznij je doceniać.
Poświęć dwie minuty i znajdź rzeczy w swoim życiu, które w tej chwili możesz docenić i z których możesz się cieszyć. Nie masz pomysłu? Oto kilka propozycji:
Jedzenie
Pogoda
Zdrowie
Przyjaciele i rodzina
Ty sam i twoje pozytywne cechy
Zabawne to jest, iż jeżeli tylko zaczniesz doceniać małe rzeczy, już wkrótce będziesz zwracać uwagę na wszystko, co jest wokół ciebie i docenisz również i to. Możesz zacząć od żywności, którą właśnie spożywasz. Teraz przenieś własną uwagę na telefon i doceń to, iż dzięki niemu możesz skontaktować się z każdym i każdy może skontaktować się z tobą. Teraz spójrz poprzez okno i patrz wspaniałe słońce, potem dzieci, które z radością grają w piłkę i na tę bardzo atrakcyjną osobę, która właśnie przechodziła. Itd..
Każdego wieczoru poświęć kilka min. i zapisz w zeszycie5 rzeczy, za które jesteś wdzięczny.
Dlatego w każdej sytuacji dostrzeżesz nieco pozytywnych rzeczy. Twoje życie będzie o sporo bardziej szczęśliwe.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.