Leczenie Jak pomóc osobie w depresji przyczyny. Co znaczy znajdującej się w takim stanie, jednak.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak pomóc osobie w depresji?

Definicja z ang. How to help someone with depression, z niem. Wie man helfen kann jemand mit Depressionen.

Co to znaczy: Depresja może dopaść każdego z nas. Regularnie staramy się pomóc osobie, znajdującej się w takim stanie, jednak nie zawsze nam to się udaje. To jest dla nas bolesne i frustrujące. Ludzie popadają w depresję, gdyż stawiają przed sobą zbyt duże wymogi, którym później nie mogą sprostać. Zaniedbują swoich bliskich, są zbyt pochłonięci własnym bólem. W stanie depresji mogą targnąć się na własne życie, jedzą za wiele albo za niewiele, topią smutek w alkoholu albo sięgają po narkotyki - wszystko po to aby pozbyć się bólu. Jeżeli troszczysz się o kogoś, kto jest w depresji przeczytaj poniższe wskazówki. Dowiesz się jak pomóc.
krok 1
Dokształć się. Istnieje niezliczona liczba stron w Internecie, gdzie można dowiedzieć się wszystkiego na temat depresji, jej objawów i sposobów leczenia.
krok 2
Postaw się na ich miejscu. Dowiedz się, co czuje osoba będąca w depresji, jakie ma błędne wyobrażenie na temat swojej choroby, z którą musi sobie poradzić. Poznaj wszystkie fakty na temat tego, czym naprawdę jest depresja.
krok 3
Uważaj na siebie. Uczucia towarzyszące depresji są zaraźliwe. Co jakiś czas poświęć chwile dla siebie, odsuń się od całej sytuacji i zregeneruj siły.
krok 4
Wszystko w porządku, jeżeli czujesz się zdenerwowany, niedobry albo sfrustrowany. Te uczucia to uzasadniona odpowiedź na bardzo trudną sytuację. Dołącz do grupy wsparcia, porozmawiaj z przyjacielem albo terapeutą. Istotne jest, aby uwolnić własne frustracje i nie pozwolić skumulować im się wewnątrz.
krok 5
Bądź przy tej osobie. Pozwól jej wypłakać się na ramieniu, wysłuchaj jej, kiedy mówi o swoich uczuciach. Bądź dla niej cierpliwy. Pozwól jej wiedzieć, iż zależy ci na niej. Niech wie, iż to nie jej wina, iż nie jest słaba i bezwartościowa. Osoby cierpiące na depresję mają bardzo niskie poczucie własnej wartości, czują się niepotrzebne i niechciane. Musisz pomóc tej osobie zmienić to myślenie, i stosunkowo możliwości dać jakieś odpowiedzialne zadanie do wykonania.
krok 6
Pamiętaj, iż ludzie w depresji nie zachowują się tak, jak na co dzień. Przygnębiona osoba nie potrafi odnaleźć się pośród ludzi. Takie osoby mogą być zamknięte w sobie, nieśmiałe, ponure albo agresywne. Zwyczajnie zaakceptuj to. Dla przykładu: jeżeli twój współmałżonek nie ma ochoty na seks, nie bierz tego do siebie. Brak popędu płciowego jest klasycznym symptomem depresji. Nie oznacza to, iż ta druga osoba cię nie kocha.
krok 7
Ludzie w depresji nie są leniwi. Są chorzy. Codzienne czynności, takie jak sprzątanie domu, płacenie rachunków czy karmienia psa, mogą wydawać się dla nich przytłaczające. Być może trzeba będzie poprzez jakiś czas wykonywać je za nich. To tak jak grypa, nie czują się na siłach.
krok 8
Leki i leczenie są konieczne, by odzyskać zdrowie. Pomóż utrzymać się tej osobie na odpowiedniej drodze. Ułatw jej kurację, przekonaj ją, iż nie jest szalona i iż ma w tobie oparcie.
krok 9
Dawaj nadzieję. Rób to w takiej formie, jaką dana osoba jest w stanie zaakceptować. Może to być wiara w Boga, miłość do dzieci albo cokolwiek innego, co sprawia, iż chce ona żyć. Znajdź to, co działa na nią najlepiej i przypominaj o tym za każdym razem, gdy pojawią się wątpliwości czy poradzi sobie dłużej. jeżeli osoba chce popełnić samobójstwo, musisz natychmiast szukać pomocy specjalisty.
krok 10
Okazuj własną miłość. Pozwól, aby wiedzieli, iż nie jesteś sfrustrowana na nich tylko na chorobę.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.