Leczenie Jak przestać się zamartwiać przyczyny. Jak leczyć Powiem szczerze, iż takie rozumowanie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak przestać się zamartwiać?

Definicja z ang. How to stop worrying, z niem. Wie man aufhören, sich Sorgen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK PRZESTAĆ SIĘ ZAMARTWIAĆ: Sporo z nas zadręcza się zadając sobie pytania z serii 'co aby było, gdyby...'. Powiem szczerze, iż takie rozumowanie nie jest dobre. Martwienie się na zapas i zadręczanie nieistniejącymi problemami może się źle skończyć nie tylko dla zdrowia własnego, lecz także i dla zdrowia ludzi przebywających w naszym najbliższym otoczeniu. Jak czerpać radość z życia? Co zrobić, by żyć z dnia dziennie nie zadręczając się i nie zaprzątać sobie niepotrzebnie myśli? Przeczytaj poniższe porady.
krok 1
Co jeżeli stracę pracę? W takich niepewnych czasach niejeden z nas zadaje sobie to pytanie. Najgorsze co możemy zrobić to utknięcie w jednym miejscu. Istotne, by unikać stresu i sytuacji z nim związanych i samemu się nie nakręcać. Staraj się na tyle na ile możesz kontrolować sytuację finansową przedsiębiorstwa, w której pracujesz. W ten sposób możesz przewidzieć, czy zbliżają się zwolnienia, czy nie. Spotkaj się z szefem, porozmawiaj z nim o swojej pracy i o tym, co jeszcze możesz zrobić, by być bardziej potrzebnym w firmie. Jak możesz zwiększyć własne kwalifikacje, w jakich projektach brać udział. Jednym wyrazem działaj prewencyjnie. Zamiast siedzieć i się zadręczać, działaj.
krok 2
Jak zabezpieczyć przyszłość dzieci? Prawda jest taka, iż każdy rodzic się o to martwi. To jest rzeczą zupełnie naturalną. Każdy chce, tak aby jego dzieci były porządnie wykształcone i znalazły pracę marzeń. Musisz jednak zdać sobie sprawę z tego, iż nie jesteś w stanie nad wszystkim zapanować. Możesz naprawdę się martwić, gdy Twojemu dziecku przydarzy się jakiś wypadek, choroba, czy inna przypadek życiowa, Twoje dziecko totalnie się z Tobą nie dogaduje, wpadło w złe towarzystwo czy w nałóg. lecz jeżeli nie masz mocnych podstaw do niepokoju to po co sobie zaprzątać głowę? Najważniejsze, to nauczyć się odróżniać sytuacje, które mogą naprawdę namieszać w życiu dziecka, od tych, które mogą je czegoś nauczyć tak, by wyciągnęło ono z tego dla siebie pozytywne wnioski. Martwienie się o dziecko nie powinno przeszkadzać Ci w wykonywaniu Twoich własnych obowiązków. Nie możesz zarywać nocy, łykać tabletek i dopuścić do tego, iż nie dogadujesz się ze swoim życiowym partnerem. Mimo że dziecko jest bardzo istotne w Twoim życiu i odpowiedzialność za nie jest rzeczą bardzo istotną, nie możesz w tym wszystkim zapominać o swoim 'ja'. jeżeli więc dziecko ma problemy z nauką zapisz je na dodatkowe lekcje, jeżeli wpadło w złe towarzystwo albo nałóg zwróć się o pomoc do specjalisty, jeżeli ma złamane serce, bądź wsparciem.
krok 3
Jak się zachować w przypadku ataku terrorystycznego albo klęski żywiołowej? Rzeczywistość jest niestety taka, iż klęski żywiołowe zdarzają się w naszym państwie coraz częściej. Powódź goni powódź, burzom towarzyszy porywisty wiatr, tornada, jest coraz więcej wyładowań atmosferycznych, niektórzy uważają, iż również ataki terrorystyczne 'wiszą' nad Polską. Strach potęgowany jest poprzez wiadomości, które co róż pojawiają się w telewizji, radiu czy internecie. lecz spokojnie. Usiądź wygodnie i zastanów się, czy klęska żywiołowa jest prawdopodobna w Twojej okolicy. jeżeli np. nie mieszkasz w pobliżu rzeki, po co przejmować się powodzią? jeżeli mieszkasz w małym miasteczku, dlaczegóż miałbyś się przejmować atakiem terrorystycznym? Zresztą są one teraz coraz rzadsze. Gdy zaś zbliżają się mocne wiatry czy porywiste burze udaj się do domu, najlepiej do piwnicy i pozostań tam, aż się wszystko uspokoi. Zamiast więc się martwić na zapas, iż sobie nie poradzisz i iż z pewnością wszyscy zginiecie, ponieważ jesteście słabi, pomyśl co możesz zrobić w przypadku niebezpieczeństwa.
krok 4
A jeżeli poważnie zachoruję? Nie ma chyba osoby, która od czasu do czasu nie martwi się o własne zdrowie. Nie możesz jednak popaść w paranoję. Najważniejsze, to wiedzieć jakie choroby pojawiały się w rodzinie i bacznie obserwować swój organizm. Często odwiedzaj swojego lekarza rodzinnego i wykonuj rutynowe badania. w przypadku potrzeby doktor dla rodziny da Ci skierowanie do lekarza specjalisty, więc nie martw się o to. Martwić mogą się tylko osoby, które unikają lekarzy i badań.
krok 5
jeżeli zabraknie pieniędzy? Ja osobiście nie znam nikogo, kto nie martwi się zbytnio o zaplecze materialne. Każdy gdzieś tam w środku zastanawia się nad własną przyszłością i jej zabezpieczeniem. Najważniejsze, tak aby nie zwariować i nie widzieć wszędzie tylko i wyłącznie pieniędzy. Najważniejsze, tak aby nauczyć się oszczędzania i odkładać pieniążki na czarną godzinę. W ten sposób będziemy spokojniejsi o naszą przyszłość. Kontroluj własne koszty. jeżeli nie musisz czegoś kupować to nie kupuj, odłóż te kapitał. Jak to się mówi, ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka.
krok 6
Co zrobić, tak aby związek przetrwał próbę czasu? Związki stosunkowo upływu czasu na ogół napotykają różne przeszkody. I należy się tego spodziewać. Mogą być one mniejsze albo większe, poważniejsze i mniej poważne, lecz z każdymi problemami trzeba stanąć twarzą w twarz. Trzeba zrobić sporo i dać z siebie wszystko, by wyjść z każdych problemów zwycięsko. Pomyśl sobie jak regularnie bywasz zasmucony, sfrustrowany, czy rozczarowany swoim partnerem. lecz zastanów się również, czym Ty możesz irytować swojego partnera. Zacznijcie się zmieniać, wracać do czasów narzeczeństwa, kiedy tak naprawdę się poznawaliście i byliście sobą zafascynowani. Może tam znajdziecie rozwiązanie Waszych problemów. Jakby nie było pamiętajcie o wzajemnym szacunku i miłości. Tj. najważniejsze i potrafi zwalczyć sporo przeciwności.

Lekarz Psycholog: JAK PRZESTAĆ SIĘ ZAMARTWIAĆ; WIE MAN AUFHÖREN, SICH SORGEN; HOW TO STOP WORRYING;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.