Leczenie Jak radzić sobie z napadami agresji przyczyny. Jak leczyć wyładowaniem ich na drugiej.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak radzić sobie z napadami agresji?

Definicja z ang. How to deal with the attacks of aggression, z niem. Wie mit den Angriffen der Aggression befasst.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK RADZIĆ SOBIE Z NAPADAMI AGRESJI: Agresja to jest wyzwalanie z siebie złych emocji i regularnie wiąże się z wyładowaniem ich na drugiej osobie. to jest zjawisko niekorzystne. Osoby skłonne do agresji powinny nauczyć się nazywać własne emocje i odpowiednio je okazywać. Jeżeli cierpisz na napady agresji - przeczytaj.
krok 1
Naucz się nazywać własne emocje. Zastanów się dlaczego jesteś zła, co to wywołało. Pomyśl także w jakich przypadkach najczęściej się denerwujesz, co Cię w najwyższym stopniu irytuje. Nie zawsze jest sposobność uniknięcia takich sytuacji. Trzeba więc zwyczajnie nauczyć się sobie z nimi radzić. Najgorsze, co możesz zrobić, to wybuchnąć i zacząć krzyczeć. To ani nie rozwiąże problemu, ani także nie ułatwi komunikacji - jedynie wszystko popsuje. Staraj się być opanowana, a wykrzyczeć się możesz w swoim pokoju w samotności. Nie wyładowuj swoich emocji na drugiej osobie.
krok 2
Jeżeli irytuje Cię zachowanie danej osoby, to najlepszym rozwiązaniem byłoby porozmawianie z nią o tym. Wytłumacz tej osobie, iż pewne zachowania Ci nie odpowiadają, iż są nieodpowiednie i bardzo Cię drażnią. Jeżeli osoba okaże się otwarta na zmiany, powinna się dostosować. Nie zawsze jednak jest tak pięknie. Sporo osób może się za to obrazić. Nie ma na to porady. Oprócz tego nie każdej osobie możesz powiedzieć, iż Cię irytuje, na przykład nie powiesz tego swojemu przełożonemu, czy nauczycielowi swojego dziecka, ani teściowej. W tych przypadkach zwyczajnie należy unikać okazywania emocji i szybko udać się w inne miejsce bez okazywania złości.
krok 3
W opanowywaniu agresji pomoże Ci także codzienna dawka relaksu. Osoby zrelaksowane mniej się denerwują, gdyż jest w nich mniej wewnętrznego napięcia. Wygospodaruj każdego dnia dla siebie co najmniej godzinę. Zaszyj się gdzieś w domu i w ciszy, pobądź sama ze sobą, posłuchaj swojej ulubionej muzyki, pospisuj własne myśli. To powinno Cię uspokoić i uwolnić od gniewu.
krok 4
Skumulowane złe emocje najlepiej wyzwolić w czasie uprawiania sportu. Wysiłek fizyczny uwalnia od stresu i agresji. Jeżeli czujesz, iż Twoja wytrzymałość psychiczna jest na skraju - idź pobiegać, uderzaj w worek treningowy, cokolwiek chcesz - byle tylko solidnie cię zmęczyło.
krok 5
Nie odmawiaj sobie małych przyjemności. Od czasu do czasu zafunduj sobie wizytę w salonie masażu, czy także w salonie piękności. To pomaga szczególnie kobietom, gdyż poprawia im nastrój. W dobrym nastroju mniej popadamy w gniew. Czyli uśmiechajmy się częściej i nie pozwalajmy, by emocje rządziły nami, lecz żebyśmy to my byli panami swoich emocji.

Lekarz Psycholog: JAK RADZIĆ SOBIE Z NAPADAMI AGRESJI; WIE MIT DEN ANGRIFFEN DER AGGRESSION BEFASST; HOW TO DEAL WITH THE ATTACKS OF AGGRESSION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.