Leczenie Jak rozpoznać depresję młodzieńczą przyczyny. Jak leczyć nastolatków. W młodym człowieku.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać depresję młodzieńczą?

Definicja z ang. How to recognize depression youthful, z niem. Wie zu erkennen Depression jugendlich.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK ROZPOZNAĆ DEPRESJĘ MŁODZIEŃCZĄ: Bardzo ciężko jest rozróżnić depresję od złego humoru, normalnego dla nastolatków. W młodym człowieku dokonuje się sporo zmian związanych z dojrzewaniem. Pytania "kim jestem" i "gdzie jest moje miejsce na tym świecie" są zupełnie normalne w wieku dojrzewania. Depresja u nastolatków nie zawsze objawia się smutkiem i wycofaniem z życia towarzyskiego.
krok 1
Symptomy depresji u młodzieży:
- Smutek i brak nadziei
- Rozdrażnienie, złość, wrogość
- Płacz
- Spadek zainteresowania swoim hobby
- Wycofanie się z życia towarzyskiego, społecznego (na przykład spotkania z przyjaciółmi) i rodzinnego
- Zmiana nawyków jedzenia
- Zmiana nawyków spania
- Niepokój i pobudzenie
- Poczucie bezwartościowości i winy
- Brak entuzjazmu
- Brak motywacji
- Zmęczenie i brak energii
- Trudności w koncentracji
- Myśli o śmierci i samobójstwie
krok 2
Jeżeli myślisz, iż nastolatek może cierpieć na depresję, zastanów się jak długo symptomy występują i jak są poważne. Czy zachowanie nastolatka nie jest zwyczajnie zwykłym buntem? Czy jego zachowanie odchodzi od normy? W czasie, gdy wybrane zachowania mogą być rezultatem okresu dorastania, inne, takie jak zmiany osobowości, nastroju i zachowania mogą być już większym problemem.
krok 3
Różnice pomiędzy depresją nastolatków i dorosłych
symptomy depresji nastolatków mogą się bardzo różnić od depresji osób dorosłych. Poniżej częste
symptomy depresji u nastolatków i ich odpowiedniki u dorosłych:
- Drażliwy i niedobry nastrój. Jak wspomniano powyżej, drażliwość a nie smutek, który jest jego przykładem dla dorosłych. Drażliwość jest przeważającym nastrojem dla nastolatków cierpiących na depresję. Przygnębiony nastolatek jest regularnie w niedobrym humorze, zachowuje się wrogi, jest sfrustrowany, ma skłonność do wybuchów.
- Niewyjaśnione bóle. Nastolatki cierpiące na depresję regularnie skarżą się na różne dolegliwości fizyczne jak ((na przykład ból głowy czy żołądka. Jeżeli badania nie wykazują powody medycznej, bóle te mogą wskazywać na depresję.
- Wysoka, ekstremalna wrażliwość na krytykę. Nastolatki z depresją mają uczucie nieprzydatności, co czyni je niezwykle wrażliwymi na krytykę, odrzucenie i porażkę.
- Spotykanie się z ludźmi, jednak nie ze wszystkimi. Tymczasem dorośli mają tendencję do izolowania się, nastolatek może zachować niektóre przyjaźnie. Może jednak być mniej czynny towarzysko niż poprzednio, unikać rodziców, i tym podobne
krok 4
Niepokojące sygnały
Coraz większa liczba młodzieży popełnia samobójstwo. Ono jest trzecią najczęstszą powodem śmierci 15-sto i 24-ro latków. W przeważającej części podstawową przyczynę samobójstwa odgrywa depresja albo inne zaburzenia psychiczne. W depresji nastolatków ryzyko samobójstwa jest wyższe w razie młodzieży nadużywającej alkoholu albo narkotyków. Z racji na realne niebezpieczeństwo samobójstwa nastolatków z depresją, należy uważnie obserwować wszelakie oznaki zachowań samobójczych. Do sygnałów ostrzegawczych należą:
- Rozmowy albo żarty o samobójstwie.
- Mówienie takich rzeczy jak "Byłoby lepiej, jakbym umarł", "Chciałbym na zawsze zniknąć" czy "Nie ma sensu żyć".
- Pozytywne mówienie o śmierci ("Gdybym umarł, ludzie aby nareszcie mnie zauważyli", "Gdybym umarł na pewno aby za mną tęsknili" i tym podobne

)
- Pisanie opowiadań albo wierszy o śmierci albo samobójstwie.
- Lekkomyślne zachowanie, sporo wypadków powodujących szkody.
- Rozdawanie cennych elementów.
- Żegnanie się z przyjaciółmi i rodziną, jakby to miało być ostatnie pożegnanie w życiu,
- Szukanie broni, tabletek albo innych sposobów zabicia się.

Lekarz Psycholog: JAK ROZPOZNAĆ DEPRESJĘ MŁODZIEŃCZĄ; WIE ZU ERKENNEN DEPRESSION JUGENDLICH; HOW TO RECOGNIZE DEPRESSION YOUTHFUL;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.