Leczenie Jak rozpoznać depresję przyczyny. Jak leczyć rozpacz ogarnia nas na dłuższy moment, może.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać depresję?

Definicja z ang. How to recognize depression, z niem. Wie zu erkennen, Depression.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK ROZPOZNAĆ DEPRESJĘ: Złe samopoczucie psychiczne jest częścią naszego życia. Jednak kiedy pustka i rozpacz ogarnia nas na dłuższy moment, może to oznaczać, iż mamy do czynienia z depresją. Życie przestaje nas cieszyć, hobby i przyjaciele stają się dla nas niewiele interesujący, czujemy się wyczerpani a każdego dnia wymagania nas przytłaczają. Kiedy depresja nas już dopadnie należy niezwłocznie szukać pomocy. Jednak, by zacząć ją leczyć, należy ją najpierw zrozumieć. Nauka o depresji, w tym jej symptomy, powody i leczenie, to pierwszy krok do pokonania problemu.
krok 1
Czym jest depresja?
Nasze samopoczucie nie jest jednakowe poprzez cały czas. Każdy ma wzloty i upadki. Smutek jest normalną reakcją na życiowe zmagania, niepowodzenia i rozczarowania. Sporo osób by wyjaśnić tego rodzaju uczucia używa właśnie słowa "depresja", jednak depresja kliniczna jest czymś więcej niż tylko smutkiem. Niektórzy ludzie opisują depresję jako "czarną dziurę" albo jako poczucie zbliżającej się zagłady. Niektórzy również nie odczuwają smutku - zamiast niego czują się martwi, puści i są apatyczni.
krok 2
Czy masz depresję kliniczną?
Jeżeli poprzez dłuższy moment cierpisz na kilka z poniższych symptomów, może to oznaczać, iż masz depresję kliniczną. W takim przypadku niezwłocznie udaj się do swojego lekarza w celu dodatkowej diagnozy i leczenia.
- Nie możesz spać, budzisz się w nocy albo możesz spać cały czas i niechętnie wychodzisz z łóżka.
- Masz problemy z koncentracją. Zadania, które kiedyś były dla ciebie proste teraz stały się trudne.
- Masz poczucie beznadziei i bezradności.
- Przestałeś dbać o siebie. Nie zwracasz uwagi na to jak wyglądasz i co na siebie zakładasz.
- Nie potrafisz kontrolować negatywnych myśli.
- Straciłeś apetyt albo nie możesz przestać jeść.
- Jesteś bardziej drażliwy i wybuchowy niż zazwyczaj.
- Masz myśli, iż życie nie jest nic warte (

jeżeli tak natychmiast zwróć się do lekarza!)
krok 3
symptomy depresji
Objawy depresji są dla każdego inne, jednak istnieją pewne oznaki i

objawy wspólne. Istotne jest, by pamiętać, iż symptomy te mogą być częścią normalnego życia. Jednak im więcej symptomów tym są one silniejsze. (


jeżeli trwają dłuższy moment może to oznaczać depresję kliniczną. (



jeżeli symptomy zaczynają przytłaczać należy szukać pomocy u lekarza.
- Poczucie bezradności i beznadziei. Ponura perspektywa, iż nigdy nie będzie lepiej i nikt nic nie może zrobić, by poprawić obecną sytuację.
- Utrata zainteresowania codziennymi zajęciami. Brak umiejętności cieszenia się ze swoich zainteresowań, ulubionych rozrywek, utrata zainteresowania płcią przeciwną i tym podobne
- Brak apetytu albo nadmierny apetyt. Znaczna utrata albo powiększenie masy ciała w ciągu miesiąca (więcej niż 5%). - Zmiany powiązane ze snem. Bezsenność, budzenie się wcześnie rano albo nadmierna senność.
- Pobudzenie psychoruchowe albo umysłowe lub poczucie zupełnego wyczerpania fizycznego i spowolnienia.
- Straty energii. Uczucie zmęczenia. Nawet małe zadania są wyczerpujące.
- Wstręt do siebie. Mocne poczucie winy albo braku wartości. Wysoka samokrytyka.
- Problemy z koncentracją. Problemy ze skupieniem, zapamiętywaniem czy podejmowaniem decyzji.
krok 4


depresja

Rodzaje depresji
Depresja ma sporo rodzajów i form. Każdy rodzaj depresji ma własne unikatowe symptomy, powody i konsekwencje. Wiedząc, jaki masz rodzaj depresji możesz sobie pomóc w walce z jej symptomami i pomożesz wybrać najskuteczniejszą formę leczenia.
Depresja kliniczna
Depresja albo depresja kliniczna charakteryzuje się niezdolnością do korzystania z przyjemności niesionych poprzez życie. symptomy są stałe. Mogą być umiarkowane albo ciężkie. Nieleczona depresja zazwyczaj trwa ok. sześciu miesięcy. Niektórzy ludzie doświadczają depresji tylko raz w życiu, u innych jest ona cykliczna. Istnieje jednak sporo sposobów, by poprawić swój nastrój i zmniejszyć ryzyko nawrotu.
Depresja Atypowa (nietypowa)
Depresja nietypowa określone symptomy w tym czasowe polepszenie nastroju w odpowiedzi na pozytywne wydarzenia. Można poczuć się lepiej po otrzymaniu dobrych informacje albo gdy przebywa się z przyjaciółmi. Innymi symptomami depresji nietypowej to wzrost masy ciała, powiększenie apetytu, nadmierne zaburzenia snu, uczucie ciężkości w kończynach, wrażliwość na odrzucenie. Depresja nietypowa reaguje lepiej na niektóre leki i terapie zatem ustalenie tego podtypu może być szczególnie pomocne.
Dystymia
Dystymia jest typem przewlekłej depresji. symptomy są łagodne albo umiarkowane jednak istnieją również dni normalnego nastroju. symptomy dystymii nie są tak mocne jak w razie depresji, jednak trwają znacznie dłużej - przynajmniej poprzez dwa lata. Osoby cierpiące na dystymię mogą czuć się zawsze przygnębione. Czasami niski nastrój tłumaczy się, iż "taki już jestem". Dystymia może być leczona nawet wówczas, gdy symptomy trwają już kilka lat.
Choroba afektywna sezonowa (depresja sezonowa)
Istnieje powód, dla którego tak sporo videoów i książek, przedstawia deszczowe i wietrzne dni jako ponure. Niektórzy ludzie dostają depresji jesienią albo zimą, kiedy pochmurne dni są częste a liczba światła słonecznego jest mocno ograniczona. Typ tej depresji to sezonowe zaburzenie afektywne (nastroju). Depresja jesienna i zimowa, jest bardziej powszechna w północnych klimatach i dotyczy w większości młodzieży. Depresja sezonowa tak jak i inne rodzaje depresji, jest uleczalna. Łagodzić objawi pomaga chromoterapia.
Choroba afektywna dwubiegunowa (psychoza maniakalno-depresyjna)
Choroba ta charakteryzuje się zmianami nastroju. Epizody depresji przeplatają się z epizodami maniakalnymi, które mogą zawierać impulsywne zachowanie, nadpobudliwość, bezsenność. zazwyczaj przejście z jednego do drugiego nastroju przebiega stopniowo. Każdy z tych dwóch stanów może trwać przynajmniej kilka tygodni. Leczenie afektywnej choroby dwubiegunowej jest różne. Leki przeciwdepresyjne mogą tylko pogorszyć stan chorego.

Lekarz Psycholog: JAK ROZPOZNAĆ DEPRESJĘ; WIE ZU ERKENNEN, DEPRESSION; HOW TO RECOGNIZE DEPRESSION;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.