Leczenie Jak rozpoznać stany maniakalno-depresyjne przyczyny. Jak leczyć więcej ludzi cierpi na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak rozpoznać stany maniakalno-depresyjne?

Definicja z ang. How to recognize manic-depressive, z niem. Wie manisch-depressiven zu erkennen.

Jak leczy PSYCHOLOG w przypadku JAK ROZPOZNAĆ STANY MANIAKALNO-DEPRESYJNE: Depresja to dość regularnie spotykana choroba w dzisiejszych czasach. Coraz więcej ludzi cierpi na różnego rodzaju zaburzenia psychiczne. Z czego to wynika? Jest sporo przyczyn. Niekiedy wiąże się to ze środowiskiem, gdzie się wychowujemy, a niekiedy to jest uwarunkowane genetycznie. Depresja może nieść za sobą poważniejsze dolegliwości. Mogą to być zaburzenia osobowościowe, agresywne zachowania bądź stany maniakalne. O depresji maniakalnej mówimy wtedy, gdy chory w czasie depresji przeżywa różnego rodzaju epizody manii. Polega to na występowaniu gwałtownej nadaktywności, która później przechodzi w stany głębokiej depresji. Można powiedzieć, iż to są wahania pomiędzy dwoma biegunami. W tym artykule znajdziesz rady, które pomogą tobie rozpoznać stany maniakalno-depresyjne.
krok 1
Zanim przejdziemy do objawów, które są charakterystyczne dla tego zaburzenia zajmijmy się uporządkowaniem informacji o tej chorobie. Inną nazwą tej choroby jest zaburzenie afektywne dwubiegunowe. Jednakże nie należy mylić tego z depresją dwubiegunową. Epizody manii nie muszą koniecznie występować z depresją, jednakże regularnie się to zdarza.
krok 2
Powodem tego typu stanów może być mocny stres. Jak on się objawia? Po pierwsze, tak jak już wcześniej wspomniano, jest on związany z fazami nadaktywności a i stanami głębokiego przygnębienia, apatii. Osoba cierpiąca na to zaburzenie w okresach nadaktywności jest regularnie bardzo pobudzona, rozkojarzona i podniecona. Jednak efektywność ich działania obniża się z uwagi na rosnący niepokój.
krok 3
Następnym charakterystycznym elementem tej choroby jest tak zwana gonitwa myśli. Występuje ona u ponad 70 % chorych. Co tj. gonitwa myśli? Jak sama nazwa wskazuje to jest przyspieszony mechanizm myślenia. Może się wydawać, iż chory ma tys. myśli w ciągu sekundy. Ciężko jest mu nad nimi zapanować. W tej sytuacji osoba cierpiąca na to zaburzenie może łączyć podobne tematy jednak bez większego logicznego sensu, na przykład Dzwoni telefon. Dzwonki dzwonią w sklepie. Muszę iść do sklepu.
krok 4
Następną istotną rzeczą, która występuje w tego typu zaburzeniach są urojenia i halucynacje. Powodują one regularnie zakłócenia w postrzeganiu rzeczywistości. Towarzyszy temu dezorientacja, gdyż chory nie zdaje sobie sprawy co jest rzeczywistością a co fikcją, tworem jego wyobraźni. Chory może, na przykład wmówić sobie, iż wszyscy dookoła chcą jego śmierci.
krok 5
Należy także wspomnieć o odhamowaniu seksualnym. Występuje ono u ponad połowy chorych. to jest jeden z objawów opierający na zwiększeniu libido. Chory odczuwa silniejsze pobudzenie seksualne. regularnie towarzyszy temu brak zahamowań, które może przyczyniać się do różnego rodzaju perwersji seksualnych i zachowań odstających od normy.




Wskazówki i ostrzeżenia
Pamiętaj, iż jeżeli podejrzewasz u siebie bądź u bliskiej ci osoby stany maniakalno-depresyjne najlepiej skontaktować się z odpowiednim specjalistą (psychiatra, psycholog).

Lekarz Psycholog: JAK ROZPOZNAĆ STANY MANIAKALNO-DEPRESYJNE; WIE MANISCH-DEPRESSIVEN ZU ERKENNEN; HOW TO RECOGNIZE MANIC-DEPRESSIVE;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.