Leczenie Jak się nie załamać psychicznie przyczyny. Co znaczy uśmiechnięci, wykształceni. Prawie.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się nie załamać psychicznie?

Definicja z ang. How not to break down mentally, z niem. Wie nicht zu brechen geistig.

Co to znaczy: W dzisiejszych czasach świat stawia nam wysokie wymogi. Musimy być idealni, uśmiechnięci, wykształceni. Prawie każdy za tym nadąża. Potem pojawiają się nieprzespane noce, chroniczny smutek i załamania nerwowe. Trudno sobie z tym poradzić, ale istnieje kilka sposobów, które znajdziesz poniżej:
krok 1
Nie musisz być ideałem.
To co serwują Ci media jest tylko złudnym obrazem rzeczywistości. Prawie każdy zawsze jest uśmiechnięty, nie wszyscy mają doskonale proste, białe zęby i prawie każdy zna osiem języków. Wygląd człowieka albo jego wykształcenie nie jest miarą na to, ile człowiek jest wart. Wykształcenie i prezencja może być konieczne tylko i wyłącznie w pracy. Jeżeli spotykasz się z takimi naciskami w pracy to nie staraj się ich za wszelaką cenę spełniać. Oczywiście możesz o siebie zadbać tak aby ładnie wyglądać, możesz również dokształcać się poprzez uczestnictwo w różnych kursach, ale gdy coś Ci nie będzie wychodziło to w ogóle nie oznacza, iż jesteś gorszym człowiekiem. prawie każdy jest mistrzem we wszystkim. Pięknie ułożona fryzura czy znajomość pięciu języków w stopniu biegłym nie jest dobrym metodą na dowartościowanie siebie. Jeżeli dasz zapędzić się w to błędne koło, to bardzo trudno potem będzie z niego wyjść.
krok 2
Rozwijaj własne dobre strony.
Jeżeli będziesz skupiać się na wszystkim to tak naprawdę nie zrobisz niczego. Lepiej jest być bardzo dobrym w jednej dziedzinie niż przeciętnym w kilku. Nie słuchaj więc opinii, iż wszyscy muszą być wielozadaniowi. To głupota. Człowiek nie jest żadnym robotem ani maszynką do zarabiania pieniędzy. Każdy ma prawo żyć jak chce. Oczywiście w pracy istnieje pewnego rodzaju podporządkowanie, ale nie należy dać się zdominować. Wykonuj własne wymagania skrupulatnie, ale znaj własne prawa. Oprócz tego nie słuchaj swoich znajomych, którzy z zawiści mówią, iż Twoja robota jest nic nie warta. Istotne jest, iż Ty masz szansę się w niej spełnić i tego się trzymaj!
krok 3

Jeżeli czujesz, iż zbyt wiele pracujesz to weź sobie urlop.
Po ciężko przepracowanych latach każdemu należy się chwila wytchnienia. Na urlop nie zabieraj ze sobą komputera ani jakichkolwiek innych narzędzi do pracy. Ty masz za zadanie wypocząć i zapomnieć o wszystkich problemach, które Cię dręczą. Ten czas jest dla Ciebie a Ty musisz go poprawnie wykorzystać. Świat się nie zawali
jeżeli na kilka dni pozwolisz swojemu umysłowi na odpoczynek a ciału - na regenerację. Nie zapominaj, iż nie jesteś robotem tylko człowiekiem, który ma uczucia. Wypłacz wszystkie żale
jeżeli ma Ci to pomóc albo wygadaj się przyjacielowi. Takie „oczyszczenie” z wszelkiego zła pomoże Ci otworzyć nową, czystą kartę w swoim życiu.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.