Leczenie Jak się wyspać przyczyny. Co znaczy jest jednym z kluczowych przedmiotów wpływających na.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak się wyspać?

Definicja z ang. How to sleep, z niem. Wie schlafen.

Co to znaczy: Chcesz się lepiej wyspać? Aktywność fizyczna, którą wykazujesz w ciągu dnia jest jednym z kluczowych przedmiotów wpływających na jakość twojego snu. Jeżeli cierpisz na bezsenność, powinieneś przyjrzeć się harmonogramowi swojego dnia i jeżeli to niezbędne, włączyć w codzienne czynności także ćwiczenia fizyczne. Im bardziej aktywny jesteś w trakcie dnia, tym łatwiej będzie ci się zrelaksować i wyspać w nocy.
krok 1
Wyśpij się dzięki ćwiczeniom fizycznym.
Ćwiczenia wspomagają sen przez zwiększanie temperatury ciała i jej obniżenie kilka godz. później. Spadek temperatury, który następuje dwie do czterech godz. po ćwiczeniu sprawia, iż łatwiej jest zasnąć i spać się aż do rana.
Ćwiczenia, które wspomagają dobry sen powinny opierać się na ćwiczeniach nóg. Zmęczenie jakiego doświadczysz ćwicząc mięśnie nóg zadziała jak środek uspokajający. Idealny do pokonania bezsenności jest aerobik. Odbywa się tak dlatego, gdyż opiera się on na ćwiczeniu mięśni nóg i równocześnie powiększa liczba tlenu we krwi. Wybór ćwiczeń jest szeroki: począwszy od joggingu, przez pływanie, jazdę na rowerze albo rowerku stacjonarnym, bieżnię, steper albo wbieganie i zbieganie po schodach. Wyrób w sobie nawyk ćwiczenia 15-20 min. na dzień, cztery dni w tygodniu a już wkrótce odczujesz korzyści.
krok 2
Ćwicz na długo przed snem.
tak aby zwalczyć bezsenność, najlepiej jeżeli będziesz ćwiczyć późnym popołudniem albo wczesnym wieczorem. Unikaj ćwiczeń w późnych porach wieczornych albo zaraz przed pójściem spać. Ćwiczenia stymulują twój organizm, zatem chwilę potrwa nim twoje mięśnie i układ krwionośny dojdą do siebie po treningu. Z tego powodu zawsze ćwicz na długo przed zaśnięciem.
krok 3
Alternatywne ćwiczenia pomagające lepiej się wyspać.
jeżeli twój plan dnia pozwala ci ćwiczyć tylko wieczór, lekkie ćwiczenia nie powiązane z aerobikiem również pozwolą ci się zrelaksować i zwalczyć bezsenność. Spokojny spacer, w czasie którego głęboko będziesz wdychać świeże powietrze albo lekki taniec w rytm muzyki poprawią twój nastrój i pozwolą się zrelaksować. Dobrym metodą jest również joga i inne ćwiczenia rozciągające.
Joga dzięki specjalnym pozycjom i technikom oddychania powiększa dopływ krwi do mózgu, zapewniając regularny i głęboki sen.
Doskonałym połączeniem ruchu i oddechu jest również Tai Chi. Ruchy są tutaj powolne i precyzyjne, co idealnie sprawdzi się w razie osób, dla których forsowny aerobik jest zbyt sporym wysiłkiem fizycznym. Badania wykazały, iż Tai Chi pomaga zwalczać bezsenność i pozwala głęboko się zrelaksować.
krok 4
Polepsz jakość snu przez aktywność w trakcie dnia.
jeżeli nie masz czasu na regularne ćwiczenia, włącz odrobinę aktywności fizycznej do planu dnia. Kiedy to możliwe, zamiast korzystać z windy idź po schodach, parkuj samochód daleko od miejsca pracy, a dzielącą cię odległość pokonaj pieszo, na zakupy wybieraj się pieszo a nie samochodem. Każda aktywność w ciągu dnia sprawi, iż łatwiej będzie ci zasnąć w nocy.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.