Leczenie Jak znaleźć inspirację przyczyny. Co znaczy może być inspirujące. Inspirację do napisania.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak znaleźć inspirację?

Definicja z ang. How to find inspiration, z niem. Wie finden Inspiration.

Co to znaczy: Inspiracja jest łatwa do znalezienia, gdyż wszystko, co znajduje się wkoło nas może być inspirujące. Inspirację do napisania piosenki możesz znaleźć w zabawnych chwilach spędzonych z przyjaciółmi. Inspirację do malowania znajdziesz patrząc na niesamowity zachód słońca. Życie kogoś znajomego albo niezwykły sen mogą być inspiracją do napisania książki. Inspirację można znaleźć bez trudu, wystarczy tylko otworzyć oczy i rozejrzeć się dookoła, aby dostrzec jak niezwykły jest otaczający nas świat.
krok 1
Miej otwarty umysł. Bądź otwarty na wszelakie propozycje przyjaciół, rodziny, a nawet obcych ludzi. Zwykle są one doskonałym źródłem inspiracji, więc warto z nich korzystać. Ludzie, którzy cię otaczają, mogą podrzucić ci sporo ciekawych pomysłów, gdyż nie starają się ich znaleźć na siłę. Zwróć więc uwagę na to, co mówią, co robią i jak to robią, może znajdziesz w ich postępowaniu inspirację na nowy przebój.
krok 2
Rozejrzyj się wokół siebie. W okolicy ciebie cały czas toczy się życie, które jest niekończącym się źródłem inspiracji. Jeśli zwrócisz większą uwagę na otaczający cię świat, inspirację znajdziesz na każdym kroku. Usiądź na ławce w parku, weź arkusz papieru, aby zapisać albo narysować to, co widzisz i co przychodzi ci do głowy. Otwórz się na świat, a na pewno znajdziesz coś, co cię zainspiruje. Pamiętaj jednak, aby nie robić niczego na siłę. Inspiracja musi pojawić się sama. Jeżeli ciągle będziesz wywierać na siebie presję, nie znajdziesz natchnienia, a jedynie zablokujesz mu drogę do swojego umysłu.
krok 3
Zrób coś, czego nigdy wcześniej nie robiłeś. Zapisz się na lekcje tańca, ceramiki albo fotografii. Wybierz coś, co będzie stymulowało twój mózg do twórczego myślenia. Są miliony rzeczy, które można robić, aby odnaleźć inspirację i obudzić inwencję twórczą. Wystarczy tylko chcieć.
Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 0
  • Zostań pierwszą osobą, która skomentuje ten wpis.