Leczenie Jak leczyć nadwrażliwość zębów przyczyny. Jak leczyć zębiny, to stan zębów, gdzie pewne.

Czy pomocne?

100% pozytywne
2 głosy

Jak leczyć nadwrażliwość zębów?

Definicja z ang. How to treat tooth sensitivity, z niem. Wie zur Behandlung von Zahnempfindlichkeit.

Jak leczy STOMATOLOG w przypadku JAK LECZYĆ NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW: Nadwrażliwość zębów, regularnie nazywana poprzez dentystów nadwrażliwością zębiny, to stan zębów, gdzie pewne bodźce, takie jak gorąco, zimno, słodkie albo kwaśne jedzenie i napoje, mogą wywoływać nadmierne reakcje w określonych zębach albo partiach dziąseł. Reakcja ta jest zazwyczaj krótka, ostra i nagła i odchodzi zwykle tak samo szybko, jak się pojawia. Istotne jest, aby umieć odróżnić nadwrażliwość od innych rodzajów bólu zębów, które mogą być oznaką kompletnie innych problemów stomatologicznych. zwykle ból, który pogarsza się w upływem czasu, trwa dłużej i pojawia się w czasie gryzienia pokarmu, wskazuje na coś znacznie bardziej poważnego. Przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci w nich jak leczyć nadwrażliwość zębów.
krok 1
Dobra higiena j. ustnej.
Istotne jest, by codziennie dokładnie czyścić własne zęby. Dlatego zapobiegniesz rozwojowi wielu chorób dziąseł. Szczotkowanie i czyszczenie nicią dentystyczną przestrzeni międzyzębowych może pomóc w zapobieganiu chorobom dziąseł, które prowadzą do odsłonięcia zębiny, a w konsekwencji do nadwrażliwości zębów.
krok 2
Delikatne szczotkowanie.
Statystyki wyraźnie pokazują, iż dwie z trzech dorosłych osób szczotkują własne tak aby za mocno. Nacisk na zęby w czasie prawidłowego szczotkowania powinien być min.. Dopóki istnieje kontakt pomiędzy włóknami szczoteczki i powierzchnią zębów, znaczy to, iż nacisk jest wystarczający. Jeżeli włókna na twojej szczoteczce w trakcie jej używania wyginają się na różne strony, znaczy to, iż szczotkujesz zęby za mocno.
krok 3
Używaj miękkiej szczoteczki do zębów.
Aktualnie na rynku dostępne są szczoteczki z miękkim włosiem, które nie tylko delikatnie myją twoje tak aby, lecz dodatkowo są bardzo delikatne dla dziąseł. Używanie miękkiej szczoteczki przyczynia się do zapobiegania i pomniejszenia zużycia szkliwa i recesji dziąseł.
krok 4
Używaj delikatnej pasty do zębów.
Istnieje sporo rodzajów past do zębów, które mogą być służące w leczeniu nadwrażliwości zębów. Zawierają one aktywne składniki i sole potasu, takie jak azotan potasu czy chlorek strontu. Azotan potasu minimalizuje wrażliwość zakończeń nerwowych obniżając ich próg bólu. Chlorek strontu zatyka zębinę i blokuje bodźce przed dotarciem do zakończeń nerwowych. zwykle sukces działania tego rodzaju past do zębów zauważalny jest dopiero po ok. 2–3 tygodniach regularnego szczotkowania zębów. W celu powiększenia skuteczności działania pasty, należy wydłużyć czas kontaktu pasty z zębami. Doskonałym metodą na osiągnięcie tego celu jest rozmazanie pasty na zębach tuż przed snem i pozostawienie jej na noc, a nie tylko szczotkowanie nią. by kompletnie pozbyć się tej przykrej dolegliwości, musisz stale używać tego typu pasty.
krok 5
Unikaj zabiegu wybielania zębów.
Jeżeli masz wrażliwe zęby, należy unikać wszelkich zabiegów związanych z ich wybielaniem, które mogą jedynie zwiększyć ich wrażliwość. Unikaj również stosowania wybielającej pasty do zębów. Zawarte w nich składniki przyczyniają się do ścierania szkliwa zębów, powodując przyrost zużycia zębów i recesji dziąseł.
krok 6
Ogranicz spożycie kwaśnej żywności.
Zbyt częste spożywanie kwaśnych potraw skutkuje erozję szkliwa i odsłonięcie zębiny. Kwaśna żywność może również zwiększyć wrażliwość zębów. Ograniczając spożycie tego typu wytwórów, można zmniejszyć wrażliwość swoich zębów. Innym metodą jest zobojętnienie kwasów po spożyciu takiej żywności. W tym celu spróbuj wypłukać usta wodą zmieszaną z sodą oczyszczoną.
krok 7
Używaj wytwórów dentystycznych zawierających fluor.
Często płucz usta płynem zawierającym w swym składzie fluor. Pomaga on zmniejszyć wrażliwość zębów przez wzmocnienie ich struktury.
krok 8
Zakładaj osłony na zęby.

Jeżeli w nocy zgrzytasz zębami albo mocno je zaciskasz, rozważ wykorzystywanie szczególnych osłon. Dlatego ochronisz tak aby przed dalszymi zniszczeniami. Poproś dentystę pomoc, na pewno wybierze odpowiednią osłonę dla ciebie. Możesz również kupić osłonę w aptece.
krok 9

Często odwiedzaj dentystę.


Jeżeli cierpisz na nadwrażliwość zębów,
istotne jest, by
często kontrolować stan swojego uzębienia u stomatologa. Dlatego wyeliminujesz inne możliwe powody nadwrażliwości zębów, takie jak próchnica, czy pęknięte szkliwo. Dentysta przeprowadzi konieczne zabiegi i wypełni wszelakie ubytki. Dodatkowo stomatolog może przeprowadzić zabieg wzbogacania zębów fluorem, który pomoże obniżyć ich wrażliwość.

Lekarz Stomatolog: JAK LECZYĆ NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW; WIE ZUR BEHANDLUNG VON ZAHNEMPFINDLICHKEIT; HOW TO TREAT TOOTH SENSITIVITY;

Skomentuj, zadaj pytanie lekarzowi:
Opinie, pytania i komentarze 1

    witam leżałem w szpitalu 3 tygodne chirurgi stwierdzono umnie po badaniu kolonoskopi zapalenie jelita grubego zastosowano ano dużą dawke enortonu metronizadolu i biuroksym oraz asamax po wyjsciu ze szpitala dostałem silną grzybicę jamy ustnej byłem u laryngologa dostałem antybiotyk i nystatynę zaczeły mnie pobolewac zęby na zimn i cieplo pred szpitałem nie miałem probemów z zębami przesyłam zdjęcie pantomogramiu